Акорди та їх назви: Як навчитися читати. Як зробити акорд з нот.

Напевно ви вже зустрічали невідомі вам досі позначення акордів в табулатурах і нотах типу ось такого: Am, E, G. Ці позначення покликані полегшити процес читання акордів, прискоривши його, а також зробивши табулатури більш наочними. Набагато адже легше читати і осмислити поєднання Am, ніж прочитати «ля-мінор». Хоча непідготовлена людина напевно з ходу в цих позначеннях не розбереться, тому постараємося все роз'яснити детальніше.
Інструкція
1
Все насправді просто. За європейськими традиціями прийнято називати ноти буквами латиниці. А ось і список, що відображає, як нота читається в європейському варіанті: До - це C; Ре - це D; Мі - це E; Фа - це F; Сіль - це G; Ля - це A; Сі відповідає H, а Сі бемоль - B.
2
У сучасній музиці, наприклад в джазі, часто можна зустріти так звану гру по «цифровку», який представляє собою простий нотний лист, який розділений на такти. У кожному такті повинно стояти позначення тональності або акорду (ну це кому як зручніше). Таким чином, музикант бачить гармонійну послідовність виконуваної композиції, якої він акомпанує або на яку імпровізує. Такий запис дуже зручна, особливо, якщо ви є сесійним музикантом і вам необхідно зіграти після буквально пари репетицій цілий концерт.
3
А тепер назад до позначень. Мажорні акорди позначають великою літерою латинського алфавіту. До-мажор - це C, ре-мажор - це D і так далі.
4
Мінорні акорди позначаються аналогічно, тільки до їхньої назви приписується мала літера "m».
5
Є ще септакорди. Їх існує всього сім видів: Великий мінорний - Ammaj7 або Am?; Великий мажорний - Amaj7 або A?; Малий мінорний - Am7; Малий мажорний - A7; Збільшений - A5 +/maj7; Зменшений - aо; Малий зменшеними - Am? або Am5-/7.
6
Інші акорди: цифри в акордах позначають щабель даної гами, знаки «+» і «-» поруч із цифрою говорять про те, що дана щабель підвищена або знижена. Ось і всі премудрості читання акордів.