Як встановити перегородку з гіпсокартону. Як зробити перегородку з гіпсокартону.

Перегородки з гіпсокартону - це хороший спосіб вирішити питання зонування будь-яких приміщень. Різноманітність форм таких перегородок обмежується тільки фантазією майстра. Відносна простота установки дозволяє звести перегородку самостійно, не вдаючись до послуг бригади будівельників.
Вам знадобиться
  • - гіпсокартон;
  • - профіль стієчний;
  • - профіль направляючий;
  • - кріплення;
  • - рулетка;
  • - рівень будівельний;
  • - шуруповерт;
  • - дриль або перфоратор;
  • - ніж.
Інструкція
1
Візьміть рулетку і заміряйте відстань від підлоги до стелі - це висота вашої майбутньої перегородки. Виміряйте відстань між стінами (якщо плануєте перегородку від стіни до стіни), або від стіни до точки, де закінчується передбачувана перегородка. Ця відстань - її довжина.
2
Знаючи ці розміри, розрахуйте кількість гіпсокартону, яке вам знадобиться для установки перегородки. Також підрахуйте, скільки профілю буде потрібно, щоб звести каркас. Для розрахунків використовуйте схему-креслення, складену на підставі знятих вами розмірів і конфігурації каркаса. Інакше кажучи, намалюйте на аркуші паперу докладний план, в якому вкажіть всі деталі і їх розміри.
3
Наріжте профіль за розмірами. Ріжте профіль ножицями, «болгаркою» або звичайною ножівкою по металу. Тут немає ніяких правил - робіть так, як зручно саме вам.
4
У місці установки перегородки з гіпсокартону, накресліть на стіні строго вертикальну лінію. Скористайтеся рівнем і олівцем. Прикладіть до цієї лінії відрізок стійкового профілю відповідної довжини. Крізь отвори в профілі відзначте на стіні точки свердління. У разі відсутності в профілі отворів, заздалегідь просвердлите їх з кроком 40-50 см. Повторіть все зроблене на протилежній стіні.
5
Проведіть по стелі та підлозі лінії, які з'єднають між собою лінії на стінах. На підлозі та стелі зробіть позначки для свердління.
6
За допомогою дрилі просвердлите всі намічені отвори. Для свердління отворів у бетонній стіні використовуйте перфоратор і свердло з напайкою з твердосплава (переможе).
7
Використовуючи кріплення (анкери, милиці, дюбель-цвяхи), закріпіть стієчний профіль на підлозі, стінах і стелі. Це основа каркаса для перегородки з гіпсокартону. Завершіть монтаж каркаса, по черзі прикрутивши до основи всі підготовлені відрізки направляючого профілю.
8
Розкроїте листи гіпсокартону на частини потрібного розміру. Розріжте гіпсокартон. Канцелярським ножем зробіть надріз по наміченої лінії, приклавши до неї рівну рейку (відрізок профілю). З іншого боку аркуша зробіть аналогічний надріз. Різким рухом відламайте гіпсокартон по надрізу.
9
Приставте перший фрагмент гіпсокартону до каркасу. Закріпіть його за допомогою саморізів, закручуючи їх крізь гіпсокартон в профіль. Продовжуючи у тому ж порядку, обшийте весь каркас гіпсокартоном.
Зверніть увагу
Для вологих приміщень використовуйте тільки вологостійкий гіпсокартон!
Корисна порада
Складаючи схему враховуйте розташування дверних прорізів (коли вони є). Каркас можна виконати з сухого бруса.