Як відчепити вагон.

Залізничний вагон являє собою несамохідний рейковий екіпаж, який приводиться в рух локомотивом. Він призначений для перевезення різних вантажів і пасажирів. У зв'язку з цим існує безліч різновидів вагона, серед яких можна виділити пасажирський вагон, цистерна, критий, напіввагон, платформа, рефрижераторний вагон. Також для пересування по залізницях випускаються спеціальні комфортабельні вагони.
Інструкція
1
Перед використанням будь-якої одиниці залізничної техніки ретельно ознайомтеся з інструкцією по експлуатації. У ній, як правило, мають бути описані всі найчастіші проблеми і труднощі, з якими може зіткнутися початківець залізничник. Також необхідно пам'ятати, що роз'єднувати вагони може тільки спеціально навчений фахівець - співробітник РЖД.Чтоби відчепити вагон поїзда, насамперед, перевірте гальмівну магістраль, яка з'єднує всі вагони складу в єдине ціле. Вона знаходиться під надлишковим тиском, внаслідок чого зрушує і розсовує гальмівні колодки, що з'єднують вагони. Залізьте в кабіну локомотива і відключіть гальмівну магістраль.
2
Потім в останньому вагоні складу витягніть спеціальну заслінку, і все повітря вийде з системи. Далі між вагонами від'єднайте один від одного гальмівні рукава. І приступайте до розсовування гальмівних колодок. Ця процедура залежить від того, яким замком обладнані гальмівні колодки: автоматичним або рунним. У разі якщо замок автоматичний, після від'єднання гальмових рукавів колодки повинні розсунуться самі. Якщо замок ручний, то витягніть невеликий довгастий залізний брусок, який тримає колодки разом. От і все, процедуру відчеплення вагона можна вважати завершеною. Потім ви можете чинити з ним на свій розсуд - переганяти на нове місце, проводити ремонтні та профілактичні роботи, або щось інше.
3
Вагони вантажні відчіплюються за тим же способом, як і пасажирські. Однак пам'ятайте, що тоннаж вантажного складу набагато перевищує тоннаж пасажирського. Тому і тиск в гальмівній магістралі набагато більше. А, значить, вам потрібно бути гранично уважним і сконцентрованим, отсоединяя гальмівні рукава і колодки. Бережна експлуатація будь залізничної техніки дозволить значно продовжити термін її служби.
Зверніть увагу
Маніпуляції із залізничними складами слід проводити лише особам, які мають відповідну кваліфікацію, а також допуск до даного виду робіт.