Як поміняти озу. процедура заміни оперативної пам'яті в компі.

Щоб успішно виконати процедуру заміни оперативної пам'яті, необхідно правильно вибрати відповідні плати ОЗУ. Для цього краще використовувати додаткові утиліти, що допомагають з'ясувати характеристики встановлених планок.
Вам знадобиться
  • - Speccy;
  • - хрестова викрутка.
Інструкція
1
Скачайте програму Speccy. Виберіть версію, яка підходить для вашої операційної системи. Встановіть цю утиліту і запустіть її. Дочекайтеся завершення сканування обладнання. Відкрийте меню «Оперативна пам'ять». Вивчіть вміст пункту «Слоти пам'яті». В ньому знаходиться інформація про кількість зайнятих і вільних роз'ємів, до яких можна підключити планки оперативної пам'яті.
2
Подивіться інформацію, розташовану в пункті «Пам'ять». З'ясуйте тип встановлених плат, їх частоту і загальний обсяг. Відкрийте меню «Материнська плата» і випишіть її модель. Ці дані ви можете також знайти в інструкції до материнської плати.
3
Відвідайте сайт виробника вашої материнської плати. З'ясуйте типи планок оперативної пам'яті, які можуть бути підключені до материнської плати. Справа в тому, що деякі моделі плат можуть працювати з двома типами ОЗУ. Визначте максимально допустимий сумарний обсяг пам'яті і граничну тактову частоту. Уточніть максимальний обсяг однієї планки ОЗУ.
4
Придбайте потрібну кількість планок оперативної пам'яті. Вимкніть комп'ютер і відключіть його від електромережі. Зніміть кришку системного блоку. Знайдіть старі планки оперативної пам'яті та зніміть їх з слотів. Встановіть одну нову планку. Обов'язково переконайтеся в тому, що засувки, розташовані з обох країв слотів, щільно закриті.
5
Увімкніть комп'ютер і дочекайтеся завершення завантаження операційної системи. Якщо ОС не видала помилок, то вимкніть комп'ютер і встановіть ще одну планку пам'яті. Повторюйте цей цикл доти, поки всі нові планки ОЗУ будуть прикріплені до материнської плати. Такий метод дозволить швидко виявити несправну планку, якщо така є.
6
Запустіть програму Speccy і відкрийте меню «Оперативна пам'ять». Переконайтеся в тому, що всі нові планки ОЗУ визначені системою і працюють справно.
Правильно підібрана і встановлена оперативна пам'ять збільшує швидкодію комп'ютера. Зараз в основному використовується двоканальна пам'ять , вона ефективно працює, коли в систему встановлені два абсолютно однакових модуля пам'яті.
Інструкція
1
Завжди, перш ніж відкривати системний блок і міняти його вміст, необхідно відключати електроживлення корпусу. Потім можна зняти бічну стінку корпусу.
2
Роботи по заміні планок пам'яті зручно проводити, поклавши системний корпус набік. Знайдіть роз'єми для модулів оперативної пам'яті на материнській платі. Іноді для доступу до роз'ємів доводиться тимчасово відключити шлейфи даних або дроти живлення від інших внутрішніх пристроїв.
3
Натисніть одночасно на пластикові засувки, розташовані з боків планки пам'яті і фіксуючі її в роз'ємі. Від цього планка "підстрибне" вгору і її можна буде легко витягти з роз'єму.
4
Вставте нову планку пам'яті в вільний роз'єм. Якщо ви міняєте все планки пам'яті, то слід починати займати роз'єми з першого (іноді виробники починають маркування із нульового номера, тоді почніть з нього). Все планки забезпечені спеціальним захистом у вигляді пластикової виїмки на корпусі планки, таким чином ви не зможете вставити планку не тим боком. Не застосовуйте силу, планки входять в роз'єми досить легко.
5
В ідеалі, коли ви утопите планку в роз'єм до кінця, пластикові засувки самі встануть в закрите положення. Практично можна трохи допомогти їм у цьому.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=aOFwbhTPGeQ