Як зробити макет будинку. макет сонячної системи.

Перед початком будівництва будь-якої будівлі, в тому числі і приватного будинку, кожен архітектор чи інженер-будівельник обов'язково замовляє виготовлення макета майбутнього житла в масштабі 1: 100. Тільки, бачачи зменшену копію, унікального і неповторного будинку, ви можете більш точно підрахувати необхідну кількість матеріалів і скласти кошторис на будівництво. Такий макет можна так само виготовити як оригінальний подарунок своїм дітям, адже кожна дитина коли-небудь мріяв про іграшковому будиночку. У цій статті ви дізнаєтеся, як можна зробити макет будинку самостійно.
Вам знадобиться
  • - кілька аркушів тонкої фанери (картону або пінопласту)
  • - будівельний клей («Момент» або рідкі цвяхи)
  • - гострий ніж
  • - шкурка
  • - шило
  • - тонкі рейки
  • - олівець
  • - лінійка
  • - пластикова пляшка або органічне скло .
Інструкція
1
На звичайних альбомних аркушах зробіть ескіз будинку. Малюнок має бути виконаний не тільки в фас, в профіль, але і в розрізі. Врахуйте найдрібніші деталі проектованої будівлі.
2
На міліметрівці, дотримуючись пропорції масштабу, накресліть заготовки стін, підлоги, даху та фундаменту.
3
Перенесіть на фанеру (або будь-який інший, використовуваний вами, матеріал) з паперу розмітку. Виріжте прямокутники для стін, 4 рівнобедрених трикутника для даху, прямокутник для основи, на яку будете кріпити будівлю, і, якщо у вас планується кілька поверхів, виріжте стеля-пол.
4
Зачистіть шкуркою зрізи на всіх деталях. Прошкурьте і самі деталі для більшої гладкості. Шкурку застосовуйте тільки тоді, коли для виготовлення макета використовуєте фанеру або дерево.
5
Виріжте віконні та дверні прорізи в стінах. Скріпіть всі частини фасаду між собою, використовуючи клей або рідкі цвяхи.
6
З рейок виготовте фундамент будинку і прикріпіть його до «постаменту» макета.
7
Скріпите фундамент і стіни.
8
З сірникових коробок або дерев'яних брусків спорудіть ганок. Прикраси входу: перила, козирок над ганком - зробіть з тонких дерев'яних дощечок і пластмасової пляшки.
9
Накресліть на фанері двері, виріжте її, зачистите шкіркою. Зробіть кріплення для дверей і приклейте полотнище к, випиляними заздалегідь, прорізу.
10
Для виготовлення вікон використовуйте органічне скло або прозору пластмасу. Вставте скло в рами (використовуйте рейки і клей). Покрийте рами клеєм, перш ніж помістити їх у віконні прорізи.
11
Зашкурьте місця стиків деталей даху між собою так, щоб вони збігалися, і не залишалося зазорів і щілин. Склейте трикутники між собою і після висихання прикріпіть до «дому».
12
Критично огляньте макет, додайте відсутні дрібні деталі. Покрийте дах і фасад будівлі фарбою. Якщо бажаєте побачити не просто гладку стіну і рівну дах, пройдіться різаком по фасаду, а потім зашкурьте Надпіли, імітуючи стики колод або кладку цегли.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=fWWBc6O5mUo