Як побудувати сцену.

Хто не хотів би відчути себе справжньою зіркою? Імпровізована сцена вдома або на дачі допоможе виконати ваші найзаповітніші мрії. Тільки уявіть, скільки приємних хвилин ви доставите своїм дітям або друзям, дозволяючи їм максимально комфортно демонструвати свої таланти на публіці.
Вам знадобиться
  • брус,
  • ДСП,
  • металевий профіль,
  • фанера,
  • врізні ліхтарі,
  • шурупи,
  • цвяхи.
Інструкція
1
Найкраще організовувати сцену у вітальні, адже швидше за все саме там ви найчастіше збираєтеся з друзями. Якщо місця в цій кімнаті недостатньо, подумайте над кутовий сценою.
2
Зрозумівши, де буде розміщуватися конструкція, ви легко зможете зробити вимір вільного простору, яким ви володієте. Пам'ятайте про те, що висота сцени повинна бути такою, щоб на неї можна було просто зробити крок, а не пристроювати сходи кожен раз, як тільки потрібно зійти на підмостки.
3
Зробивши необхідні виміри, ви можете приступати до покупки матеріалів. Вам буде потрібно фанера і каркас під неї. Фанера повинна бути щільною (від 4 мм до 8 мм). Каркас можна зібрати з дерев'яного бруса або металевих профілів різного перетину.
4
Для виготовлення каркаса краще всього вибирати поперечні і поздовжні ребра, викроєні з ДСП товщиною 19 мм. Висота поздовжніх ребер повинна складати приблизно 300 мм, а довжина буде залежати від розмірів майбутньої сцени.
5
Збираючи каркас, дерев'яні бруски необхідно пригвинтити шурупами до стіни (вони послужать сполучними елементами). Також ви можете вмонтувати в сцену освітлення. Для цього вам потрібно буде придбати врізні ліхтарі (краще всього вибирати вироби з ударостійким склом) і зробити під них отвори у фанері. Усередині каркаса за допомогою дроту з'єднайте всі ліхтарі в електричний ланцюг і підведіть її до найближчої розетки.
6
Зробити сцену більш святкової допоможуть гірлянди. Якщо дозволяє місце, можна встановити колонки та іншу апаратуру. Для караоке не забудьте також поставити мікрофон.
7
Після того як каркас під сцену буде готовий, його необхідно обшити фанерою за допомогою цвяхів або шурупів. Отримавши сцену обов'язково обкласти плиткою або ламінатом такого ж кольору, в якому виконаний підлога вашої кімнати. Так ви зробите нову споруду частиною вже обжитого, звичного інтер'єру.
Корисна порада
Якщо вдома політ вашої фантазії зупиняє простір, але дачі вам є, де розвернутися, встановіть сцену на ділянці. Однак у цьому випадку вам доведеться ще й сконструювати навіс.
У школі, інституті чи будь-якому іншому навчальному закладі іноді потрібна невелика імпровізація. Для підготовки відповіді по темі можна не просто зробити доповідь або переказ, а влаштувати справжнє костюмована вистава з акторами, перевдяганнями і вживанням у роль. Не потрібно думати, що це складно або важко виконати, повірте, поставити сценку не складає абсолютно ніяких труднощів.
Вам знадобиться
  • - сценарій;
  • - костюми.
Інструкція
1
Розподіліть ролі. Будь-який текст набагато краще запам'ятовується глядачам, якщо він вимовляється не монотонно, а викликає співпереживання. Виберіть для кожного учасника найбільш підходящий образ і розподіліть слова між усіма, хто задіяний у вашому міні-спектаклі. Якщо ви ставите п'єсу, в розподіл ролей не буде ніякого праці, але навіть у тому випадку, якщо текст не розбитий за ролями, його завжди можна розділити на окремі репліки персонажів.
2
Підготуйте костюми, адже вони у сценці відіграють одну з найважливіших ролей. Ідеально вивчений текст завжди буде виглядати блякло, якщо актори за зовнішнім виглядом ніяк не відрізняються від своїх глядачів. А от якщо ви підійдете до процесу творчо і перевтілитися повністю, враження від вашого виступу буде набагато сильніше. У хід піде все: старі бабусині перуки, накладні стегна і груди 15 розміру, мушки і мушкетерські плащі. Якщо ваш герой не вимагає особливого костюма, проявіть свою фантазію і доповніть образ вишуканим шарфом або елегантною тростиною. Такі дрібниці завжди запам'ятовуються і обов'язково зіграють на вашу користь.
3
Подбайте про дрібних деталях. Якщо у сценці присутній манна каша або глечик з молоком, не полінуйтеся принести її з собою. Може, молока вам зовсім і не захочеться, зате враження про достовірність такої дії буде найбільш повним. Повірте, ніщо так не підкуповує глядача, як натуральність почавківаній і непідробні аромати мармеладу і свіжого хліба з маслом. Якщо ж замість цього лише робити вигляд, що ваші персонажі щось п'ють і їдять, враження буде вже зовсім не те.
Зверніть увагу
Остерігайтеся брати для постановки складні і довгі твори. Звичайно, ви можете вразити своїх колег або однокласників, але забезпечити собі феєричний провал в даному випадку буде набагато простіше.
Корисна порада
Ніколи не перегравати. Звичайно, в аматорській сценці від вас ніхто і не чекає особливої достовірності виголошення промови чи театральної міміки, але краще мало не дограти, ніж переграти.