Як перевірити виту пару.

Кабелі, якими мережні карти комп'ютерів з'єднують з мережевим обладнанням, виконані на основі одножильних провідників. Від частих вигинів вони можуть переламувати. Визначити цілісність кабелю омметром можна лише після його невеликого доопрацювання.
Інструкція
1
Перш ніж перевіряти цілісність кабелю, переконайтеся, що він правильно зібраний. Якщо між собою з'єднуються два комп'ютера або два мережевих пристрої, повинен використовуватися кабель типу «кросовер», якщо комп'ютер з мережевим пристроєм - кабель прямого типу. Відрізнити їх просто: якщо у обох кабелів дроти підведені до роз'ємом в однаковому порядку, він прямий, а якщо в злегка відрізняється - перед вами кросовер.
2
Перед перевіркою відключіть кабель від комп'ютерів і мережевого устаткування з обох сторін.
3
Доробіть омметр або інший замінюючий його прилад. Придбайте до нього запасний набір щупів. Візьміть дві шпильки (звичайні, не англійські). Якщо у них є пластмасові капелюшки, зніміть їх. Припаяйте булавки до щупам.
4
Зробіть допоміжне пристосування до омметру. Візьміть дві шпильки і з'єднайте їх між собою гнучким проводом. Воно знадобиться в тому випадку, якщо роз'єми на кінцях кабелів розташовані далеко один від одного.
5
Якщо обидва роз'єми доступні одночасно, підключіть один щуп з шпилькою до одного з контактів роз'єму, а другий - до контакту іншого роз'єму, до якого підключений провід того ж кольору. Перевірте таким чином всі провідники кабелю.
6
Якщо роз'єми кабелю розташовані далеко один від одного, з однією з сторін з'єднайте допоміжним пристосуванням два будь контакту. З протилежного боку підключіть омметр з шпильками до контактам, до яких підключені дроти тих же кольорів. Також перевірте всі дроти кабелю.
7
Якщо виявляться обірвані провідники, визначте, чи розташовані обриви поблизу роз'ємів. Замініть їх на інші, зберігши порядок підключення, а потім знову продзвоните. Якщо несправність не зникла, кабель перебитий посередині.
8
Огляньте кабель по всій його довжині. Можливо, ви виявите пошкоджену ділянку неозброєним поглядом. На нього могли, наприклад, наступити, також його могли перегризти тварини.