Як провести сітку.

При побудові власної локальної мережі потрібно враховувати безліч нюансів, що впливають на її роботу. Кожна локальна мережа унікальна, і налаштувати її можна величезною кількістю способів.
Вам знадобиться
  • - мережеві кабелі;
  • - маршрутизатор;
  • - мережевий концентратор.
Інструкція
1
Оберіть мережеве обладнання, яке буде складати основу вашої локальної мережі. Якщо вам не потрібна наявність доступу до інтернету, то придбайте мережевий концентратор або комутатор. В іншому випадку рекомендують використовувати маршрутизатор або роутер. Зараз рідко можна зустріти мережу без доступу до інтернету, тому придбайте маршрутизатор.
2
Якщо ви хочете включити до складу вашої мережі мобільні комп'ютери, то виберіть обладнання з підтримкою мережі Wi-Fi. Це дозволить зберегти мобільність нетбуків і ноутбуків. У тому випадку, якщо кількість LAN-портом маршрутизатора менше, ніж число стаціонарних комп'ютерів, які потрібно до нього підключити, придбайте мережевий концентратор.
3
Підготуйте необхідну кількість мережевих кабелів потрібної довжини. З'єднайте з їх допомогою LAN-порти маршрутизатор зі стаціонарними комп'ютерами та концентратором. Підключіть до останнього пристрою залишилися ПК. Додайте всі пристрої. Для швидкого обміну інформацією між комп'ютерами всередині мережі переважно використовувати статичні IP-адреси.
4
Це позбавить вас від постійних пошуків потрібного комп'ютера в мережевому оточенні. Спочатку відкрийте настройки маршрутизатора, ввівши його IP-адресу в рядок браузера. Налаштуйте меню WAN, щоб забезпечити мережевим комп'ютерам доступ до інтернету. Обов'язково вимкніть функцію DHCP.
5
Перейдіть в меню Wi-Fi і створіть бездротову точку доступу. Виберіть тип радіо 802.11 b/g/n (mixed), щоб забезпечити можливість великій кількості мобільних комп'ютерів підключатися до мережі Wi-Fi. Тепер налаштуйте параметри комп'ютерів.
6
Відкрийте список мережевих адаптерів і перейдіть до властивостей протоколу TCP/IP. Виберіть пункт «Використовувати наступний IP-адреса». Введіть його значення. При установці статичних IP-адрес для інших ПК замінюйте тільки четверте число. Збережіть налаштування комп'ютерів.