Як проявити чорно-білу плівку.

Чорно-біла фотографія в останні роки стала жанром мистецтва. Після того, як широкому колу користувачів стали доступні спочатку «мильниці», що знімають в основному на кольорову плівку, а потім і цифрові камери, багато хто готував загибель класичної чорно-білої фотографії. Однак цього не сталося. Аматорів, які цінують її гідності, як і раніше немало. Тому, хто хотів би зайнятися цим самостійним жанром фотомистецтва, необхідно навчитися проявляти плівку.
Вам знадобиться
  • - відзнята плівка;
  • - фотобачок;
  • - лабораторний посуд;
  • - аптечні або лабораторні ваги з важками;
  • - мірний посуд для рідин;
  • - кип'ячена або дистильована вода;
  • - фільтрувальна папір або вата;
  • - шампунь для волосся без кондиціонера;
  • - реактиви: метол, сульфіт натрію безводний, сода безводна, калій бромистий, тіосульфат натрію.
Інструкція
1
Якщо ви не збираєтеся самостійно виготовляти хімічні розчини для прояви, замовте через інтернет або купіть в спеціалізованому магазині готові склади. Їх перед застосуванням досить просто розвести водою. Дозування вказана в інструкції або на упаковці.
2
Розчин для стоп-ванни виготовте самостійно. 20 мл оцтової есенції розведіть водою до обсягу 0,5 л. Час прояви вказується на коробці із плівкою. Воно задано для температури розчину 18-20 ° С. Якщо температура розчину інша, охолодіть його на нижній полиці холодильника.
3
При бажанні ви можете виготовити реактиви самостійно. Застосовуйте стандартний проявник. Його склад наступний: метол - 8г, сульфіт натрію безводний - 125 г, сода безводна - 5,75 г, калій бромистий -2,5 г, вода - 1л. В 0,5 л води кімнатної температури розчиніть приблизно 1/3 сульфіту натрію. Після повного розчинення всипте весь метол. Перемішувати можна скляній або пластмасовою паличкою. Розчиніть залишок сульфіту натрію, всю соду і бромистий калій. Долийте воду до обсягу розчину 1 л.
4
Профільтруйте розчин. Застосовувати його краще відразу після приготування, але можна зберігати в темній пластмасовій пляшці, яку необхідно щільно закрити. Зберігати проявник необхідно подалі від тепла не більше трьох днів.
5
Приготуйте фіксаж. В 0,5 л води розчиніть 250 г тіосульфату натрію. Воду додавайте поступово до об'єму 1 л, постійно помішуючи. Розчин сильно охолоджується. Використовувати його можна тільки при вирівнюванні температур фіксажу і проявника.
6
У повній темряві перемотайте відзняту плівку з касети на котушку бачка. Помістіть котушку в бачок і закрийте його. До кінця фотографічного процесу бачок відкривати не можна.
7
Влийте проявник і проявляйте плівку згідно напису на упаковці. На початку процесу кілька разів поверніть ручку бачка. В ході прояви необхідно періодично злегка її вирощують.
8
Злийте проявник назад у посудину і влийте в бачок розчин стоп-ванни. Її дія триває 10-20 секунд при енергійному перемішуванні. Цей розчин готується на один раз.
9
Промийте плівку проточною водою, не відкриваючи бачка. Ця процедура триває 3-5 хвилин. Вливайте воду через отвір близько ручки. Постійно перемішуйте вміст.
10
Видаліть воду і влийте фіксаж. Закріплення триває 18-20 хвилин. Злийте фіксаж назад у посудину. Плівку промийте проточною водою 20-25 хвилин. Після цього бачок можна відкрити.
11
Приготуйте змочувальний склад. В кількість води, рівне обсягом бачка, додайте 1 краплю простого шампуню. Занурте плівку на котушці в розчин на пару секунд.
12
Подвесьте плівку вертикально до мотузки або кронштейну. Зафіксуйте її чистими пластмасовими білизняними прищіпками. Сушіть далеко від джерел світла і тепла, в захищеному від пилу місці.
Зверніть увагу
Чорно-біла фотоплівка для художньої фотографії продається тільки в спеціалізованих магазинах. Можна її замовити і через інтернет. Та чорно-біла плівка, яку ви бачите в масовому продажі, зазвичай проявляється по кольоровий технології.
Корисна порада
Проявитель можна використовувати до трьох разів. Щоразу час прояву збільшується на 2 хвилини. В фіксажі можна закріпити до п'яти плівок. Вживані розчини зберіганню не підлягають. Безводну соду приготуйте методом нагрівання звичайної, насипавши її на металеву кришку від банки.