Як зробити електричну дугу.

Дуговой розряд є окремим випадком електричного розряду. Він має ряд властивостей, що відрізняють його від інших видів. Такий розряд може виникати як на постійному, так і на змінному струмі. У другому випадку він супроводжується звуком.
Вам знадобиться
  • Телевізійного сатиричного трансформатор без вбудованого випрямляча, два цвяха, негорючее діелектричне підставу.
Інструкція
1
Читайте відмітними властивостями дугового розряду. По-перше, він є безперервним. По-друге, горить він при атмосферному тиску, або при тиску, що перевищує атмосферний. По-третє, він має форму світиться шнура, середина якого піднімається вгору під дією нагрівання. З цієї причини канал розряду приймає форму дуги, в зв'язку з чим, він і називається дуговим. При великій інтенсивності розряд нагріває електроди і починається термоелектронна емісія. Тоді падіння напруги між електродами зменшується. Дугового розряд завжди має від'ємне динамічний опір і вимагає обмеження струму.
2
Зберіть перетворювач напруги на основі телевізійного сатиричного трансформатора. Схему перетворювача виберіть в залежності від типу наявного у вас трансформатора. Сам трансформатор виберіть такий, щоб у нього не було вбудованого випрямляча (так званий ТДКС не підійде). Потужність перетворювача не повинна перевищувати декількох ватів. Ні в якому разі не підключайте до його виходу будь-які випрямлячі або умножители. На холостому ходу перетворювач повинен виробляти напругу в кілька кіловольт.
3
Візьміть два звичайних цвяха. Добре закріпіть їх на негорючій діелектричному підставі таким чином, щоб відстань між їх вістрями складало кілька міліметрів. Підключіть їх до вимкненого преобразователю.
4
Увімкніть перетворювач. Між електродами запалиться дуга. Проводите досвід в провітрюваному приміщенні, оскільки при розряді виділяється озон. Не торкайтеся електродів і вихідних ланцюгів перетворювача, не намагайтеся вносити в дугу пальці і струмопровідні предмети.
5
Спробуйте внести в дугу гніт звичайної парафінової свічки. Якщо потужність досить висока, вона загориться.
6
Не робіть досліди тривалими, оскільки дуга створює помітні радіоперешкоди. Відразу після закінчення досвіду вимкніть перетворювач і погасіть запалену від дуги свічку.