Як зняти карниз.

Погодьтеся, що жоден сучасний будинок не зможе виглядати красиво і затишно без штор. Саме вони надають загальному дизайну і обстановці якусь вишуканість і унікальність, загадковість і неповторність. Для навішування штор, як правило, використовуються карнизи, яких сьогодні безліч - різної форми, виду і матеріалу. Часом, зважаючи різних життєвих ситуацій виникає потреба зняття карниза зі стелі або стіни (залежно від його типу).
Вам знадобиться
  • - викрутка такого виду і розміру, як шурупи, якими закріплений карниз;
  • - драбина.
Інструкція
1
Встаньте на драбину або інший підготовлений предмет, щоб дотягнутися до карниза. Зніміть штори з гачків. Залежно від того, якого типу карниз, штори можна зняти разом з гачками або окремо від них. При цьому затискачі-держателі залишаться на карнизі.
2
Карниз кріпиться до стіни. Зніміть додатковий кронштейн. Як правило, він кріпиться посередині для підтримки карниза, в разі, якщо той занадто важкий або довгий. Для цього викруткою відкрутіть шурупи, на яких тримається кронштейн, і вийміть їх з стіни, після чого зробіть наступні дії.
3
Зніміть карнизну трубу. Опустіть її на підлогу.
4
Відкрутіть за допомогою викрутки спочатку один, потім другий кронштейн, зніміть їх і вийміть з стіни дюбеля в разі, якщо ви будете міняти карниз на інший. Якщо ж буде проводитися проста обклеювання шпалер (косметичний ремонт), то виймати дюбеля не потрібно, просто-напросто після ремонту, кронштейни будуть встановлені на його місце, і на них знову буде кріпитися карниз.
5
Якщо карниз стельовий. Відкрутіть бічні заокруглення, якщо такі є. Для цього необхідно викрутити шурупи, на яких тримаються кути.
6
Зніміть сам карниз. Відкручуйте почергово, починаючи з країв, по одному шурупу з однієї й іншої сторони, поки не доберетеся до центру.
7
Відкрутіть останній центральний шуруп, підтримуючи карниз рукою. Зніміть його і розберіть, в разі потреби, на частини.
Зверніть увагу
Стельові карнизи довжиною більше двох метрів при демонтажі часто ламаються, тому має сенс знімати їх удвох або використовувати будівельні фіксатори, які утримуватимуть конструкцію у стелі доти, поки ви не зійдіть на підлогу.
Корисна порада
Еркерні конструкції демонтують по черзі, прибравши спочатку стяжки.