Як викроїти тапочки. пошити кімнатні тапочки.

Зшити або зв'язати оригінальні домашні тапочки може будь-яка господиня. Матеріал для них напевно знайдеться в шафі. У справу годяться красиві, але невеликі шматки щільної тканини, старе взуття, залишки ниток. Можна використовувати і сучасні матеріали, начебто параплена або пенофола. Але в будь-якому випадку буде потрібно викрійка. Її теж можна зробити самостійно.
Вам знадобиться
  • - сантиметрова стрічка;
  • - аркуш паперу;
  • - шматок картону;
  • - міліметрівка;
  • - олівець.
Інструкція
1
Для викрійки підошви обведіть ступню. Поставте її на лист картону і обведіть олівцем строго по контуру. Олівець тримайте вертикально, інакше вийдуть помилки. У більшості людей ноги трохи різного розміру, тому обведіть обидві. Виріжте лекала, складіть їх разом, поєднавши п'яти, і виберіть більше.
2
За цим лекалом зробіть викрійку. Домашні тапочки повинні бути вільними. Переведіть контур підошви на міліметрівку, додавши з кожного боку по 0,5 - 1 см, в залежності від фасону. Якщо ви хочете зробити м'які хутряні капці (на кшталт тих, що прикрашають мордочками тварин), додайте побільше. Вишукані шльопанці зі шкіри, парчі або, скажімо, оббивної тканини кроятся майже по нозі, з мінімальними прибавками. Викрійку підошви побудуйте в кожному разі. Навіть якщо ви збираєтеся використовувати старі підошви, вам знадобляться устілки, які робляться по цьому ж лекалом.
3
Для викрійки верху виміряйте відстань від кінця великого пальця до самої опуклою точки підйому. На аркуші міліметрівки відкладіть цю відстань і поставте точки А і Б. На підошві відзначте кінець великого пальця, від якого ви міряли це відстань і позначте точку як А1.Наложіте на міліметрівку викрійку підошви, поєднавши точки А і А1. Обведіть контур носка до точок, де буде закінчуватися верх. Поставте точки В і Г. З'єднайте їх з точкою Б прямими лініями.
4
Виміряйте по нозі відстань від точки В до передбачуваних точок В і Г. Обидва відрізка вийдуть більше, ніж на вже наявній викрійки. Так і має бути. Відкладіть від точки Б ці розміри по лініях БВ і БГ і продовжите їх на потрібну відстань. Поставте точки В1 і Г1.
5
З'єднайте точки В1, А і Г1 плавною лінією. Точки В1, Б і Г1 з'єднайте дугою, опукла частина якої спрямована в сторону носка. Обведіть і виріжте лекало.
6
Перед тим як кроїти з тканини, порахуйте, скільки деталей кожного виду вам потрібно. Це залежить від фасону тапочок і матеріалу, з якого ви збираєтеся шити. Для тапочок з тканини потрібні 4 деталі підошви, 2 устілки (кроятся по викрійці підошви, але без припусків), 2 деталі прокладки, 4 деталі верху. Не забувайте про те, що тапочки повинні бути симетричними.
Щоб ваш малюк носив тапочки з задоволенням, їх можна зшити самим, створивши оригінальну, забавну і запоминающуюся річ. Зроблене з любов'ю і турботою, таке творіння стане улюбленою річчю вашого малюка, а його ніжки завжди будуть в теплі і затишку.
Вам знадобиться
  • Махрові шкарпетки потрібного розміру, 2 маленькі м'які іграшки, робочі рукавички з прогумованими елементами на долонних поверхнях, атласна стрічка шириною 1,5 - 2 см, клейовий швейний флізелін, нитки, голка, ножиці.
Інструкція
1
Роботу слід почати з виконання підошви тапочок. Для цього берете пару робочих трикотажних рукавичок з нанесеними на поверхню долонь прогумованими деталями у вигляді точок, смужок або інших малюнків. Саме ці долоні поверхні рукавичок і служитимуть підошвою тапочок. Дані поверхні рукавичок вирізаєте і зміцнюєте з виворітного боку за допомогою клейового швейного флизелина. Це виключить деформацію тканини і дозволить тримати форму.Еслі довжина ступні ніжки вашої дитини більше розміру відрізка тканини з рукавичок, то підошва складатиметься з двох з'єднаних між собою відрізків з перчаток.На підготовленої таким чином тканини викреслюють підошву тапочок, яка представляє собою неправильної форми овал з найбільшим діаметром, рівним довжині стопи дитини + 1,5-2 см на виріст і припуски на шви, а найменший діаметр дорівнює приблизно половині більшого діаметра.
2
Атласну стрічку пришиваєте в край до вирізаним підошвам таким чином, щоб вийшла фігура з бортиком. Для закріплення швів, можна зробити ще одну додаткову декоративну строчку поверх атласної стрічки.
3
В підготовлену таким чином підошву тапочок ставите махровий шкарпеточку. Для примірки можна попросити малюка надіти шкарпеточку і поставити ніжку в підошву. Так ви визначите природне розташування носочка в підошві, зробите розмітку (лінію), за якою буде пришивати підошва до носочку.Подошву можна пришити як потайними стежками, так і використовуючи декоративні стібки, наприклад, через край. Для прикраси можна використовувати контрастні за кольором нитки.
4
Заключним етапом служить пришивання м'якої іграшки. Іграшку пришиваєте таким чином, щоб стібки не були видні. Перш ніж пришити іграшку, слід провести примірку на ніжку малюка. Експериментально визначаєте місце розташування іграшки так, щоб вона не заважала дитині при ходьбі. Це може бути як в районі підйому стопи, так і на зовнішніх сторонах гомілки (щиколотки).
Зверніть увагу
Замість м'якої іграшки можна використовувати плоскі яскраві наклейки або нашивки.
Корисна порада
Замість рукавичок для підошви можна використовувати будь щільний матеріал.