Як прибрати спалах.

Далеко не завжди при фотографуванні потрібно використання спалаху. У ряді випадків вона тільки зашкодить змісту знімка. Тоді її необхідно вимкнути. Як це зробити, залежить від апарату.
Інструкція
1
У цифрових фотоапаратів для управління режимів спалаху використовується джойстик. Одне з його бічних положень марковано знаком блискавки. Якщо, не входячи в меню апарату (це важливо), натиснути на відповідну бічну кнопку джойстика, на дисплеї будуть циклічно показуватися піктограми: просто блискавка, блискавка з буквою A, перекреслена блискавка. Перша з них відповідає завжди включеною спалаху, друга - автоматичному режиму, в якому спалах спрацьовує залежно від освітленості, а третя - завжди використання спалаху.
2
В стільникових телефонах спалах зазвичай є світлодіодним. Вона дуже малопотужні, якщо мається взагалі. Для управління нею увійдіть до режиму камери і натисніть ту з софт-клавіш, якої викликається меню. Виберіть у ньому пункт, що дозволяє управляти спалахом. Ви побачите три варіанти, позначені такими ж піктограмами, які описані в попередньому кроці. Виберіть серед них той, який потрібний.
3
У плівкових фотоапаратів системи меню зазвичай немає. У такому апараті, якщо він має електричну перемотування плівки, відключайте спалах спеціальним перемикачем. За відсутності такого перемикача спалах буде завжди працювати або в автоматичному, або в примусовому режимі, в залежності від моделі апарата. Відключати ж її витяганням батарейок не можна - не буде перемотувати плівка. Також не намагайтеся загороджувати її пальцем, оскільки яскраве світло, що пройшло через палець, виявиться корисним, і малюнок вийде у відповідних тонах. Крім цього, запускає імпульс є високовольтним, і можна отримати електричний удар в палець прямо через захисну прозору накладку.
4
У плівкового фотоапарата з ручною перемоткою стрічки відключайте спалах витяганням батарейок до відкриття об'єктива (якщо витягнути їх після відкриття об'єктива, конденсатор може встигнути зарядитися, і спалах все одно спрацює, нехай, можливо, і не в повну силу).
5
Найпростіше відключити зовнішній спалах. Також можна вимкнути її знаходяться прямо на ній вимикачем, а потім дайте холостий імпульс кнопкою перевірки, або просто від'єднайте її від апарату. Не торкайтеся при цьому контактів на ній.
Зрозуміло, спалах - важлива річ на фотоапараті любителя. Деякі професіонали (якщо, звичайно, працюють не в студії) воліють їй не користуватися. Ви теж можете потрапити в умови, коли спалах лише псує кадри. Як її прибрати?
Інструкція
1
Якщо у вас звичайний цифровий фотоапарат. Спалах прибирається в налаштуваннях. Часом для цього є навіть спеціальна кнопка. Неможливо її виявити? Зверніться до інструкції вашої моделі фотоапарата . Якщо такої можливості немає, і апарат продовжує знімати зі спалахом, вимкніть авторежим. Можете знімати в ручному режимі, але тоді параметри світла доведеться налаштовувати самостійно. Якщо ви незнайомі з цим, краще не ризикувати кадрами, а навчитися пізніше. На вашому фотоапараті напевно є режим зйомки без спалаху - він необхідний для зйомки в музеях і подібних місцях.
2
Якщо у вас дзеркальний фотоапарат або просунутий цифровий з піднімається спалахом, задача вирішується простіше. Правда, може виникнути ще одна проблема - як спалах закрити. На більшості моделей вона просто забирається легким рухом руки вниз. Режим зйомки без спалаху присутній напевно - його і включайте. Правда, власники подібної камерою повинні б вміти і самостійно ставити налаштування в ручному режимі. Останні на фотоапараті позначені як «А», «М», «Р».
3
Хочете знімати на авторежимі? Вивчайте настройки фотоапарата . В меню обов'язково знайдеться пункт про спалах. Вам необхідно відключити «Автоматичний вибір спалаху» або «Автоматичне включення спалаху». В деяких моделях настройки спалаху відкриваються при натисканні на кнопку із зображенням блискавки.
4
Що робити, якщо фото вже зроблено, і тільки тепер стало ясно, що спалах тут була явно не до місця? Позбавлятися від наслідків. Скористайтеся графічним редактором. Найкраще, звичайно, вибрати фотошоп. В останньому - CS5 є функція для видалення відблисків від спалаху. У більш ж ранніх моделях способи можуть бути самі різні. Уроки ви можете знайти в інтернеті. Для усунення ефекту червоних очей, який також виникає при зйомці зі спалахом, спеціальний інструмент є в усіх версіях фотошопа.