Як задати розміри в Автокад. Як в Автокад вказати розмір.

Застосування інструментів САПР при проектуванні виробів допомагає інженеру акуратно і швидко випустити всю необхідну документацію. За допомогою системи автоматизованого проектування AutoCAD можна створювати креслення, оформлені згідно з правилами ГОСТ з усіма необхідними розмірами і умовними позначеннями.
Інструкція
1
Відкрийте САПР AutoCAD на комп'ютері та завантажте файл креслення. Для цього слід відкрити вкладку «Файл» основного меню програми і вибрати пункт «Відкрити ...». Потім виберіть той файл креслення, в якому вам необхідно проставити розміри.
2
Якщо вам потрібно спочатку створити креслення, у вкладці «Файл» основного меню AutoCAD виберіть пункт «Створити ...» і зробіть креслення. Щоб зберегти файл креслення в потрібному вам форматі, виберіть пункт "Зберегти як ...». Задайте ім'я файлу. Щоб згодом ви змогли швидко знайти потрібний файл, напишіть в імені файлу найменування проектованого об'єкта, а також номер документа (тобто самого креслення). Задайте тип файлу. Якщо ви в майбутньому плануєте відкривати креслення в більш старих версіях програми AutoCAD і працювати з ним, то виберіть відповідний тип файлу. За замовчуванням програма збереже файл як креслення AutoCAD поточної версії з розширенням .dwg.
3
Виберіть вкладку «Розміри» в основному меню AutoCAD. Зі списку різних розмірів виберіть лінійний розмір. Ним користуються найчастіше при нанесенні розмірів об'єктів, при цьому розмірні лінії розташовуються паралельно координатним осях (горизонтально і вертикально). Пам'ятайте, що при нанесенні розмірів вам слід керуватися ГОСТ 2.307-68 єдиної системи конструкторської документації.
4
Клацніть лівою клавішею миші в тій точці, від якої ви хочете почати проставляти розмір. Друге клацання миші зробіть в кінцевій точці. На екрані з'являться виносні лінії, розмірна лінія і значення розміру. Витягніть розмір на вільне поле креслення і клацніть лівою клавішею миші.
5
Щоб змінити параметри розмірної лінії, стрілок або значення розміру, наведіть курсор на розмір і зробіть подвійне клацання лівою клавішею миші. Висвітиться підміню властивостей розміру.
6
У вкладці «Загальні» перевірте колір і тип розмірної лінії. У вкладці «Лінії і стрілки» підберіть потрібний вам тип стрілки і задайте її величину. Перевірте також товщину виносних ліній. Використовуючи вкладку «Текст» задайте висоту тексту розміру, розташування написи, текстовий стиль. Не забудьте вказати граничні відхилення у вкладці «Допуски».
7
Щоб всі розміри на кресленні були оформлені в одному стилі, користуйтеся командою «Копіювання властивостей». Виберіть цю команду, потім клацніть лівою клавішею миші на тому розмірі, який вже оформлений відповідно до ГОСТ. Після цього перенесіть курсор на інший розмір і зробіть клацання на ньому. Такі параметри як стиль тексту, тип ліній, стрілок і т.п. стануть однаковими для обох розмірів.