Як написати рецензію на твір.

Критика - справа складна. Найчастіше рецензії вирішували подальшу долю творів, і навіть сама геніальна авторська робота могла «канути в лету» через негативні рецензій. Так, слово рецензента деколи впливає на популярність самого твору.
Вам знадобиться
  • Здатність аналізувати.
Інструкція
1
Читайте рецензованих твором. Якщо це книга - прочитайте, фільм - подивіться. Щоб рецензія була актуальною, твір має бути новинкою. Якщо ви, наприклад, зупиніть свій вибір на романі Булгакова «Майстер і Маргарита», ваша рецензія буде не нова, так як його вже обговорили все, про нього вже давно склалося громадську думку. Але, якщо ви все-таки вибрали класику - запропонуйте новий погляд на неї.
2
Вкажіть бібліографічний опис твору. Це автор, назва, рік випуску, видавництво, мову. Додайте короткий переказ. Уникайте зайвих подробиць. Це буде нецікаво і недоречно. Все це ви можете писати в чіткій послідовності, сухо і коротко, а можете і у вільній формі. .
3
Поділіться своїм враженням. Подобається - не подобається, чому. Далі здійсните критичний розбір або повноцінний аналіз тексту, а саме: сенс назви і відображає воно ідею твору. Проаналізуйте форму твору та його зміст. Розкажіть про особливості композиції і стилі письменника. Висловіться і про майстерність автора у зображенні героїв, характерів. Можете приділити особливу увагу якомусь окремому герою, якщо він ярок і цікавий.
4
Дайте обгрунтовану оцінку твору і поділіться особистими роздумами про основну думки твору та актуальності теми. Ваше авторське «я» може проявлятися активно і емоційно. Головне, висловіть своє ставлення до прочитаного, думка підкріпите глибоким і аргументованим розбором. Намагайтеся бути об'єктивним, повноцінний і зважений аналіз - основа рецензії.
5
Вкажіть місце твору в контексті свого часу та сучасності. Чи схожі твори, ніж воно унікальне, чи відображає свою епоху, і як воно в неї вписується.