Як витягнути рибну кістку з горла.

Існує мудре прислів'я, знайома нам ще з дитинства: «Коли я їм, я глухий і німий». Вона особливо актуальна в тому випадку, якщо ми їмо рибу, адже її тонкі кісточки легко не помітити за цікавою розмовою. Тоді в кращому випадку вони разом з їжею прослизнуть в стравохід, в гіршому - застрягнуть в стінці глотки. Що ж робити, коли ситуація пішла за найгіршим сценарієм?
Вам знадобиться
  • - кефір;
  • - картопляне пюре;
  • - масло;
  • - дзеркало;
  • - ложка;
  • - пінцет;
  • - довга тонка свічка;
  • - розчин антисептика.
Інструкція
1
Випийте декілька склянок кефіру або йогурту. Якщо кісточка застрягла неглибоко, вона захопиться струмом рідини і пройде в стравохід.
2
Візьміть картопляне пюре, щедро полийте будь-яким маслом і ковтайте великими шматками, не розжовуючи. Принцип дії цього методу такий же, як і попереднього. Масло необхідно для того, щоб картопля легко ковзав по рибної кістки, що не проштовхуючи її вглиб м'яких тканин глотки.
3
Викличте блювотний рефлекс, надавав пальцями на корінь язика або зачепивши задню стінку глотки. Якщо попередньо ви спробували проштовхнути кістка за допомогою кефіру і картопляного пюре, то спровокувати блювоту даними способом ви зможете без особливих зусиль, бо шлунок наповнений вмістом. Принцип дії аналогічний тому, що описаний в першому кроці. Однак є й невеликий нюанс: блювотні маси слідують у напрямку, протилежному природному проходженню їжі, тому вони можуть захопити кістка, яка не піддалася кефіру і пюре.
4
Сядьте навпроти джерела світла. Поставте перед собою дзеркало так, щоб воно не заслоняло світло. Візьміть в одну руку ложку, вона служитиме шпателем. Відкрийте рот якомога ширше. Притисніть мову ложкою і уважно огляньте всі стінки глотки. Якщо ви помітили кістка, спробуйте витягти її з допомогою пінцета. Якщо вам не вдається зробити це самостійно, попросіть про допомогу сторонніх.
5
Замість пінцета можна використовувати довгу тонку свічку. Розплавте кінець, на якому немає гнота, і акуратно притисніть його до стирчить з горла рибної кісточці. Через 30-40 секунд витягніть свічку разом із застиглою у воску кісткою.
6
Якщо спроби самостійного вилучення не увінчалися успіхом, зверніться за лікарською допомогою.
Зверніть увагу
Якщо рибна кістка застрягла в горлі дитини, не слід намагатися витягти її самостійно, необхідно негайно звернутися за допомогу до лікаря.
Корисна порада
Після вилучення кістки полощіть рот 3-4 рази на день протягом тижня розчинами антисептиків: календули, фурациліну і т.д. А так же дотримуйтесь дієти з виключенням всього гарячого, кислого, гострого і газованого.