Як зробити димар в лазні. до чого кріпити димар на даху.

У хорошій лазні все повинно бути комфортним: температура, рівень вологості, запах. Баня повинна швидко прогріватися, піч - бути бездимної, ніжний пряний аромат віників не повинен заглушатись гострим запахом конденсату. Багато в чому ці умови визначаються якістю димоходу. Не варто економити час і гроші на його пристрої, хороший димохід відплатить за труди відмінною тягою в будь-яку погоду, відсутністю конденсату, довгою службою.
Вам знадобиться
  • - набір слюсарного інструменту;
  • - ножиці по металу;
  • - болгарка;
  • - оцинкований лист товщиною 0,8 мм;
  • - труба металева? 146х6 мм;
  • - сталевий лист товщиною 2 мм;
  • - базальтова мінеральна вата.
Інструкція
1
Проектування димоходаДимоход складається з двох частин - верхньої і нижньої. Обидві частини являють собою сендвіч-труби однакової конструкції (дві труби з теплоізолятором між ними). З'єднання частин відбувається в горищному просторі за допомогою хомута, що надівається на місце роз'єму. Така роз'ємна конструкція полегшує установку димоходу і заміну нижньої сталевої труби у разі її прогоряння.
2
Визначення параметрів димоходаЗамерьте відстань між вихідним патрубком печі і верхнім краєм димоходу. Останній повинен розташовуватися на відстані 0,5 м від гребеня даху, якщо труба розташована не більш ніж в 1,5 метрах від коника, або на одному рівні з коником при будь-якому іншому положенні труби.Определітесь з положенням роз'єму труб - приблизно в центрі горищного простору . Відстань від патрубка печі до місця роз'єму позначте буквою А (довжина нижньої частини димоходу), відстань від роз'єму до верху труби - буквою Б (довжина верхньої частини). Встановіть довжини зовнішніх труб. Зовнішня труба нижній частині повинна починатися в 100 мм нижче стелі і закінчуватися в місця роз'єму. Якщо позначити відстань від патрубка печі до стелі буквою В, то довжина зовнішньої труби нижній частині буде дорівнює А-В + 100 мм. Довжина зовнішньої труби верхньої частини дорівнює Б.Определітесь з розмірами заготовок для зовнішніх труб. Якщо прийняти товщину шару утеплення рівний 60 мм, діаметр зовнішньої труби складе 146 + 120 = 266 мм. Ширина листа оцинковки, з якої буде виготовлятися труба, складе 266 * 3,14 + 30? 865 мм. (30 мм - запас на вальцювання труби).
3
Виготовлення димоходаОтрежьте заготовки для деталей димоходу: • трубу? 146 мм довжиною А (внутрішня труба нижній частині); • трубу? 146 мм довжиною Б (внутрішня труба верхній частині); • лист оцинковки розмірами Бх865 мм (для зовнішньої труби верхньої частини); • лист оцинковки розмірами (А-В + 100) х865 мм (для зовнішньої труби нижній частині); • лист оцинковки розмірами 865х200 мм (для хомута, що з'єднує частини димоходу); • кільце з оцинковки розмірами? 266х146 мм - 4 шт. (Деталі для закриття торців зовнішніх труб); • лист металу товщиною 2 мм розмірами 500х500 мм - 2 шт. (Для кріплення димоходу до стелі і даху; • лист металу товщиною 2 мм розмірами 40х465 мм (для виготовлення замку в місці роз'єму труб).
4
Виготовте компоненти димоходаІзготовьте зовнішні труби? 266 мм. Для цього зігніть заготовки у формі труб і з'єднайте краю гнуття. Виготовте хомут для з'єднання частин димаря. Виріжте отвори під зовнішні труби димоходу (одне кругле, інше еліптичне) в квадратних заготовках листів, що кріплять димоходи до стельового перекриття і даху. Просвердлите в їх кутах отвори для кріплення до перекритію.Пріваріте до кінця верхньої внутрішньої труби (навколо неї) смужку металу 40х465 мм у вигляді патрубка, в який входитиме верхній кінець нижньої труби (замок для центрування і з'єднання труб).
5
Виріжте прямокутні отвори в стелі і даху для проводу димоходу розмірами 450х450 мм.
6
Зберіть частини димоходаВставьте внутрішні труби в зовнішні і заповніть простір між ними утеплювачем. Закрийте кільцеподібні торці зовнішніх труб кільцями з оцинкованого листа, вставляючи їх всередину зовнішніх труб. Щоб вони не випадали, підігніть краю зовнішніх труб.
7
Змонтуйте димоходУстановіте на патрубок печі і закріпіть на стельовому перекритті нижню частину, потім встановіть верхню. З'єднайте їх хомутом. Внутрішні труби повинні точно Центрованим замком, наявними на нижньому кінці верхньої труби. Забезпечте однаковий з усіх боків зазор між димарем і конструкціями стелі і покрівлі, після чого прикріпіть квадратні листи до стелі і даху. Вільний простір між трубою і дерев'яними конструкціями стелі заповніть азбестом або глиною.
8
Виготовте і встановіть ковпак на трубу. Влаштуйте на даху гідроізоляцію навколо труби.