Як отримати нову професію.

Багато людей, отримавши освіту і пропрацювавши якийсь час за обраною спеціальністю розуміють, що хотіли б змінити сферу професійної діяльності. Тому освітні установи передбачили безліч навчальних програм, спеціально створених для людей, охочих отримати нову професію. Але як знайти програму, яка підходить саме вам?
Інструкція
1
Визначтеся з тим, яку професію ви збираєтеся отримати. Якщо вона близька до вашої нинішньої, наприклад, у вас є середню спеціальну освіту за спеціальністю «бухгалтер», а ви збираєтеся стати фахівцем з міжнародної економіки, ви можете отримати вищу освіту за обраною професією за скороченою програмою. Для отримання ряду професій, наприклад, перукаря, може бути достатньо професійних курсів.
2
Виберіть підходяще для вас навчальний заклад. Звертайте увагу на його статус, умови навчання - це особливо актуально для тих, хто хоче отримувати вечірній або заочна освіта, далеко не всі навчальні заклади надають подібні програми.
3
Подайте документи до обраного ВНЗ або коледж. Візьміть з собою паспорт, атестат про середню освіту і раніше отримані дипломи. Залежно від умов ВНЗ, вам може знадобиться пройти співбесіду при вступі або здати вступні іспити. В цьому випадку дізнайтесь дати відповідних вступних випробувань.
4
У разі схвалення вашої кандидатури, почніть навчання за новою спеціальністю. Відвідуйте всі заняття й виконуйте необхідні самостійні роботи, якщо ви хочете отримати не просто документ про закінчення курсу, а й реальні знання.
5
Якщо у вас буде можливість, під час навчання пройдіть практику за спеціальністю. Це дасть вам важливий на ринку праці досвід роботи вже по закінченні навчального закладу. Це важлива перевага при працевлаштуванні.
6
Успішно здайте випускні іспити і отримаєте диплом або сертифікат про отримання нової професії.
Зверніть увагу
Друга освіта буде, швидше за все, платним для вас. Проте, існують і безкоштовні програми, наприклад, магістратура в деяких вищих навчальних закладах. Бюджетні місця в магістратурі передбачені, наприклад, у такому відомому ВУЗі, як МДІМВ.
Нерідкі випадки, коли до тридцяти років людина розуміє, що обрана професія з тих чи інших причин його не влаштовує. Багато хто вважає, що починати нову кар'єру вже пізно, хоча насправді поміняти сферу діяльності в 30 років не так складно.
Інструкція
1
Причини зміни кар'єрного напрямки можуть бути самими різними: розчарування в професії, відсутність осудних перспектив, низький заробіток, втому або просто цікавість і жага нових відчуттів. У кожному разі, змінювати професію потрібно тільки після того, як ви зважите всі плюси і мінуси і підготуєте «запасний аеродром».
2
Як правило, до цього віку люди вже досягають певних висот у вибраній професії, мають досвід роботи, рекомендації, привабливе резюме. На жаль, дуже мало тридцятирічних людей можуть назвати себе повністю вільними від будь-яких зобов'язань. Сім'я, ремонт в квартирі, іпотека або кредит на новий автомобіль - все це вимагає постійних фінансових вливань, тому просто написати заяву про звільнення і відправитися в вільний пошук, швидше за все, не вийде.
3
Якщо ви всерйоз вирішили поміняти сферу діяльності, необхідно забезпечити собі фінансовий резерв на перший час. Порахуйте свої витрати за останній місяць і помножте отриману суму на шість. Вам буде потрібно відкласти запас грошей приблизно на півроку звичного життя. Якщо ви розраховуєте економити, то це не привід зменшувати суму накопичень - хай краще їх вистачить на довший термін.
4
Забезпечивши тили, можна переходити до пошуку нової роботи. Якщо ви хочете присвятити себе чомусь абсолютно новому, будьте готові до того, що буде потрібно отримувати додаткові знання. Врахуйте, що в тридцять років навчатися набагато складніше, ніж в молодості, тому вам потрібно бути повністю впевненим у своїх силах. Постарайтеся почати вивчення майбутньої професії ще до звільнення - це можна зробити на вечірніх курсах, поступово в вуз на заочне відділення або знайшовши курс навчання в інтернеті.
5
Починати з нуля в 30 років психологічно досить складно, тому що поруч із вами на новій роботі будуть трудитися люди набагато молодше вас. Цілком ймовірно, що вам доведеться підкорятися людині, яка на кілька років молодший, а це може стати приводом для додаткового стресу. Не варто сильно переживати через те, що ваш начальник молодше вас, сприймайте це як додатковий стимул прискорити своє просування по кар'єрних сходах.
6
Якщо ви не до кінця уявляєте собі всі нюанси своєї майбутньої роботи, можна пожертвувати своєю відпусткою, витративши його на знайомство з новою сферою діяльності. Домовитися з майбутнім роботодавцем про неоплачуваної стажуванні цілком можливо, а в результаті ви отримаєте новий досвід, не втрачаючи свого поточного місця.
7
Звільняючись, постарайтеся зберегти хороші відносини з колишнім начальством. Не виключена ймовірність того, що нова робота вам не сподобається, тому не варто спалювати всі мости, позбавляючи себе можливості повернутися в колишнє кар'єрне русло. Навіть якщо у вас не вийде зайняти колишню посаду, ви, принаймні, зможете розраховувати на хороші рекомендації.