Як підшити фіранки.

Ошатні фіранки надають приміщенню закінчений і стильний вигляд. Однак фіранки будуть виглядати красиво, тільки якщо вони правильно підігнуті. Щоб правильно підшити фіранки, є прості правила.
Вам знадобиться
  • Нитки, праска, клейкий флізелін, важки для відтягнення.
Інструкція
1
Починайте підгинати фіранку тільки після того, як вона отвіселась кілька днів. Обов'язково перевірте довжину полотнища перед роботою, щоб не отримати занадто короткі фіранки.
2
Намітьте підгин, роблячи тільки довгі стібки. Це дозволить уникнути негарної деформації швів після прострочки. Заздалегідь скріпіть бічні краю за допомогою шпильок, розташовуючи їх на відстані близько десяти сантиметрів один від одного.
3
Ретельно закріпіть тканину і пропрасуйте її. Використовуйте прасувальну дошку або покладіть фіранки на підлогу, підстеливши простирадло. Намічаючи підгин, робіть довгий стібки. Це дозволить уникнути деформації швів. Заздалегідь скріпіть бічні краю за допомогою шпильок, розташовуючи їх на відстані близько восьми-десяти сантиметрів один від одного.
4
Підігніть фіранки, використовуючи швейну машину або вручну. При підшиванні намагайтеся, щоб припуск був дуже акуратним. Стежки не повинні бути помітні на лицьовій стороні. Для цього при ручний підшивці слід акуратно захоплювати голкою не більше однієї нитки основи. При використанні швейної машинки для закріплення подгиба прямий рядком зробіть тиск швейної папки мінімальним. Підгин прітачать прямими стібками, що мають середню довжину.
5
При бажанні виконайте безшовну подгибку з використанням двостороннього клейового флізеліну. Після того як ви відріже тасьму потрібної довжини, покладіть її в складки припуску і акуратно пропрасуйте праскою, встановивши потрібну для тканини температуру.
6
Після підшивки відтягніть краю фіранок по всьому нижньому краю. Для цього прикріпіть до них спеціальні важки. Підбирайте важки такої ваги, щоб він був пропорційний довжині фіранок і їх вазі. Якщо фіранки довгі, вибирайте вантажі у вигляді металевих дисків. Тоді шви на тканини не будуть кривитися.