Як зменшити розмір архіву. Як зменшити архів.

Найчастіше для відправки файлів поштою або записи на знімні носії дані доводиться зменшувати за допомогою видалення будь-яких атрибутів та архівування. Останній з цих пунктів має безліч незаперечних переваг в плані того, що при всій різноманітності налаштувань програм-архіваторів, вони досить прості у використанні і не вимагають багато системних ресурсів.
Вам знадобиться
  • - програма-архіватор.
Інструкція
1
Якщо ви архівуєте зображення, відкрийте по черзі кожне з них за допомогою програми Paint. Не проводячи з ним ніяких маніпуляцій, збережіть їх у вихідну директорію, замінивши при цьому попередній. Перевірте, чи зменшився обсяг архівіруемих файлів. Зазвичай ця процедура забирає зайві атрибути з зображень, помітно зменшуючи їх розмір (часто навіть удвічі).
2
Відкрийте програму-архіватор WinRar. За допомогою меню кнопки огляд, додайте в неї потрібні файли. У параметрах вкажіть максимальний спосіб стиснення даних. При ньому процедура архівації даних займе помітно більше часу, ніж при звичайних умовах, проте розмір отриманого файлу буде набагато менше. Вона ні в якому разі не зашкодить ваші дані і не вплине на їх якість.
3
Зробіть повтор попередньої операції. Помістіть ваш архів в спеціально створену перед цим папку. Після того, як файл переміститься в неї повністю, клацніть на ній правою кнопкою миші і виберіть пункт "Додати до архіву». Також вкажіть максимальний спосіб стиснення файлів.
4
Якщо попередніх пунктів було недостатньо, спробуйте розбити архів на частини, при цьому вибравши потрібну величину, вказавши її в байтах. Також там вказані окремо деякі значення для розбивки і подальшого запису на носії з обмеженою пам'яттю, наприклад, CD-диски. Це набагато зручніше тому, що не доведеться виконувати двічі архівацію одних і тих же файлів, оскільки ще й при максимальному стисканні часу на цю процедуру піде предостатньо. Дуже часто таким способом користуються для викладання великих файлів в форумах, де обмежено розмір вкладень.
5
Якщо ви збираєтеся записати архів на диск, найкраще виберіть повільну запис, щоб вона була найбільш якісною, і не довелося б надалі витрачати час на копіювання архіву перед витягом з нього файлів.
Зверніть увагу
Будьте уважні, виконуючи розбивку архіву, розмір вимірюється в байтах.
Корисна порада
Використовуйте максимальне стиснення файлу.