Як утеплити свердловину. утеплення скваеіни під воду.

Власники дачних ділянок і приватних будинків стикаються з проблемою утеплення свердловини. Холоди і морози можуть порушити систему водопостачання. Тому роботи з утеплення свердловин необхідно виконувати заздалегідь.
Вам знадобиться
  • - тирса;
  • - торф;
  • - сухе листя;
  • - гріючий кабель;
  • - металева сітка;
  • - дерев'яний кожух;
  • - пінопласт
Інструкція
1
Виходячи з кліматичних показників свого регіону, вибирайте матеріали для утеплення. При відсутності суворих зим підійдуть натуральні матеріали: сухе листя, солома, тирса і торф.
2
Якщо свердловина експлуатується періодично, використовуйте гріючий кабель або поставте в трубу малопотужний обігрівач. Плаваючий датчик замерзання дозволить вам заощадити електроенергію. Він включиться, якщо з'явиться лід.
3
Стояк обшийте металевою сіткою. Зверху на нього надягніть дерев'яний кожух. Простір між обшивкою і кожухом заповніть тирсою. Підкладіть жерстяної лоток з невеликим ухилом і виведенням за кожух, щоб вода не потрапляла в теплоізолюючий матеріал.
4
Слабким місцем є відрізок труби від свердловини до підвалу будинку. Купіть технічну трубу діаметром 10 см і помістіть в неї водопровідну трубу і кабель від насоса.
5
При промерзанні грунту на глибину більше 80 см прокладете гріючий кабель навколо технічної труби. Це допоможе вам запобігти взимку будь-яку аварію вашого водопроводу.
6
термоизолирующими матеріали використовуйте при великій кількості грунтових вод і глибокому промерзанні грунту. Шар натурального або синтетичного матеріалу робіть, не менше 35 см. Дані утеплювачі також підійдуть, якщо в свердловині знаходиться електричний насос. Утепляйте так, щоб між поверхнею труби і утеплювачем був повітряний зазор в 5 см.
7
Щоб свердловина не замерзла, утеплите і кесон (металевий колодязь), який розташований над гирлом. Для цього перекрийте надходження холодного повітря до гирла.
8
Візьміть товстостінний пінопласт і виріжте з нього диск, рівний діаметру кесона свердловини. Встановіть всередині колодязя.
9
Більш жорстка конструкція вийде, якщо з фанери вирізати диск і оббити його пенофолом. Утеплювач диска встановлюйте в верхній частині кесона свердловини. Таким чином, ви не допустите попадання холодного повітря всередину, а вода знизу буде прогріватися за рахунок позитивної температури нижніх шарів землі.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=qZKW9zyCnKM