Як викрутити зламану свічку.

Свічка запалювання - це пристрій, який, пропускаючи через контакти струм, підпалює паливо автомобіля. В основному ресурсу свічки достатньо для пробігу 30 000 км. Однак бувають випадки, коли замінити свічку потрібно набагато раніше запланованого терміну. Вона з проблем, з якою може зіткнутися автолюбитель під час заміни - поламана свічка.
Інструкція
1
Спочатку відкрийте видиму частину свічки. Потім від'єднайте всі контакти з потрібною свічки. Робіть це акуратно, без різких рухів.
2
Прочистіть спеціальним приладом з насадкою тоненькою трубки стисненим повітрям місце розташування свічки. Робіть це ретельно. Там можуть бути різні забруднення і відкладення.
3
Візьміть спеціальний динамометричний ключ, який дозволяє регулювати прикладну силу. Звичайний ключ не підійде, тому що не дозволяє зайти в колодязь свічки. Кожна свічка має шестигранник під ключ. Він розташовується приблизно посередині свічки. Ламається ж верхня частина свічки - ребристий ізолятор з перебувають всередині контактним стрижнем і контактної (штекерной) гайкою, розташованої безпосередньо над керамічним ізолятором.
4
Одягніть ключ на частину свічки. Дуже плавними рухами почніть його провертати. Головку, подовжувач і комірець тримайте строго по осі свічки. Робити це потрібно не поспішаючи і без зайвих зусиль. Ні в якому разі не намагайтеся добитися результату силою - можете зірвати різьбу, яка розміщується в голівці двигуна, тоді доведеться її ремонтувати.
5
Прислухайтеся до звуку при викручуванні. Якщо буде скрегіт - це означає, що свічка викручується, а якщо стався невеликий поворот і опір зменшилася, можливо, що метал розплавився і наступні 15-20? можуть призвести до зриву різьблення.
6
Залийте в гніздо свічки розчинник, наприклад, WD-40. Він допоможе промити різьблення свічки для подальшого викручування. Почекайте деякий час. Потім провертайте свічку плавними рухами по черзі в різні боки.
7
Зверніть увагу, що всі операції потрібно проводити на холодному двигуні, оскільки алюмінієва головка при нагріванні розширюється сильніше, ніж свічка, і тому остання може виявитися затиснутою в спіралях різьблення.