Як вирощувати кімнатні троянди.

Багато хто любить вирощувати вдома кімнатні рослини. Якщо ви вирішили розширити свою оранжерею і придбати кімнатну троянду, пам'ятайте про те, що це досить примхлива рослина, яке вимагає гарного догляду.
Інструкція
1
Для вирощування в домашніх умовах підходять тільки спеціально призначені для цього сорту троянд. Живці садового рослини для цих цілей не підійдуть, оскільки їх життєвий цикл налаштований на зміну літнього та зимового клімату, що навряд чи можливо організувати в приміщенні. Кімнатні троянди можна відрізнити від садових за їх розмірами - це маленькі кущики, висотою не більше 35-50 см, з безліччю дрібних бутонів.
2
Догляд за кімнатними трояндами розрізняється залежно від пори року. Для посадки рослини підійде просторий горщик і родючий грунт. У горщик покладіть спеціальний гранулянтів, який забезпечить рослини поживними речовинами і не допустить дебати коренів. Розу розташуйте на вікнах південної і південно-східної сторони вашої квартири, оскільки вона любить сонячні (особливо в першій половині дня) місця. Будьте дуже уважні і не допускайте сонячних опіків, перегріву під час літньої спеки і протягів. На час зими краще подобірайте для троянди якесь холодне місце.
3
При вмісті кімнатної троянди збільште полив навесні, оскільки в цей час іде активний вегетативний період у рослини. Для поливу підійде чиста, відстояна вода кімнатної температури. Взимку користуйтеся холодною водою і скоротіть число поливів. Троянди також люблять обприскування в жарку пору року. Але проводите таку процедуру днем, краще ввечері або рано вранці, тим самим імітуючи випадання роси, щоб крапельки вологи встигли випаруватися під променями сонця і не залишили опіків. Взимку обприскування не проводьте.
4
Роза дуже сильно реагує на наявність увядающих бутонів, тому всі сухі гілочки та квіти обрізайте за допомогою секатора.
5
Два-три рази на рік поливайте рослину розчином органічного добрива, призначеного спеціально для кімнатних троянд. Оскільки кількість ґрунту та поживних речовин при утриманні рослини в горщику обмежена, періодична підгодівля просто необхідна. Один раз на рік рослини пересаджують в більш простору діжку.
Гардения жасминовидная (Gardenia) - декоративна рослина з великими шкірястими листям еліптичної форми. Чудові квітки (переважно білого кольору) схожі на троянди або камелії, вельми ароматні. Гарденії майже не зав'язують насіння, тому їх переважніше вирощувати шляхом живцювання. Як правильно черенковать це рослина, щоб отримати повноцінну квітучу гарденію ?
Вам знадобиться
  • - живці гарденії;
  • - стимулятор коренеутворення;
  • - грунтова суміш;
  • - ємність для вкорінення, горщики для молодих рослин.
Інструкція
1
Наріжте живці в період з грудня по березень або в серпні-вересні. Підготуйте ємність для вкорінення. Заповніть її вермикулітом або сумішшю торфу і піску (1: 1). Підтримуйте температуру субстрату в межах 22-24 ° C. Живці перед посадкою умочіть в розчин або порошок, стимулюючий корнеобразование (Корневін, гетероауксин). Укорінення повинно відбутися протягом місяця.
2
Молоді рослини пересадите в горщики з грунтовою сумішшю (дернова і перегнійна земля, торф, пісок, взяті в рівних обсягах). Верхівки живців пріщіпніте. Це стимулює розгалуження і прискорить цвітіння гарденії.
3
Встановіть горщики на добре освітлений підвіконня. Створіть оптимальний температурний режим. Взимку температура повинна бути на рівні 14-18 ° С. Влітку рослини можна виносити на свіже повітря. Однак не розміщуйте гарденію під прямими сонячними променями. Це може викликати опіки листя і бутонів.
4
Поливайте молоді гарденії регулярно, але помірно. Перевіряйте, чи не замокати є у квітки коріння. Частіше обприскуйте рослини з пульверизатора, водою кімнатної температури, краще відфільтрованої і умягченной. Слідкуйте, щоб вода при цьому не попадала на квітки і бутони. У весняно-літній період регулярно підгодовуйте рослини.
5
Цвітіння гарденії починається через 1,5 року з моменту вкорінення живців. Якщо у квітки раптово почалося опадання бутонів, це симптом того, що гарденії не вистачає сонячного освітлення або вологість повітря в кімнаті дуже низька.
6
Щойно цвітіння закінчиться, проведіть обрізку пагонів і пересадите рослина в новий горщик. Це стимулює утворення нових пагонів, у верхній частині яких на наступний рік знову з'являться бутони.
7
Своєчасно знищуйте на рослинах шкідників (попелиці, трипси, щитівки). Часто буває достатньо одного обприскування інсектицидом (децис, інтавір, актеллик).
Корисна порада
Для гарденій можна використовувати покупну грунтову суміш, рекомендовану для азалій.