Як запам'ятати лекції.

Людська пам'ять є важливим і надійним інструментом. Її можна і потрібно тренувати і розвивати. Особливо актуально це для студентів при запам'ятовуванні лекцій та інших великих обсягів інформації. Існує відомий древній метод, що дозволяє легко справлятися з подібними проблемами.
Інструкція
1
Скористайтеся «методом місць» давньогрецького поета Симонида. В даний час цей метод використовується для того, щоб запам'ятати довгі виступи і велика кількість точної інформації. Він грунтується на відкритті, що людська пам'ять тісно пов'язана з місцем знаходження. Зустрічаючи знайомого і намагаючись пригадати, як його звуть, будь-яка людина спочатку відтворює в пам'яті те місце, де побачив і познайомився з ним в перший раз. Такий же ефект відбувається у випадку, коли людину відволікають від його заняття. Він зможе детально пригадати, чим займався і які думки його відвідували, якщо повернеться на те місце, де він діяв, і загострить увагу на предметах, що знаходяться поруч.
2
Потренируйтесь і запам'ятайте деякі слова або ланцюжка слів, користуючись асоціативним мисленням. Наприклад, вам потрібно запам'ятати слова: слон і фотоапарат. Запам'ятайте їх у парі. Нехай слон хоботом тримає фотоапарат. Пізніше, згадуючи слово «слон», ви обов'язково пригадаєте і слово «фотоапарат». Створюючи таким способом цілі асоціативні ланцюжки з великої кількості слів, можна запам'ятати більшу частину лекції дослівно. Необхідно навчитися максимально швидко створювати пов'язані ланцюжки з абсолютно різних слів, де кожен образ виходить від попереднього.
3
Оберіть фон для асоціацій. Прогуляйтеся по місцю, яке буде служити вам фоном. Це може бути будь-яке приміщення, яке ви знаєте до найдрібніших подробиць. Визначте порядок, за допомогою якого ви запам'ятаєте розташування предметів. Наприклад, за годинниковою стрілкою. При цьому вибирайте яскраві, впадають в очі предмети, які знаходяться на своїх місцях постійно. Не використовуйте однакові предмети. Інакше, відтворюючи матеріал, ви можете помилитися, наприклад, в послідовності викладу.
4
Приєднайте нові слова до предметів попарно в добре вивченому місці. Підготуйте приблизно 10 приміщень з 10 кімнатами, якщо вам належить запам'ятати дуже великий обсяг інформації, наприклад цілий підручник. Лекція, яку ви запам'ятаєте за допомогою цього методу, буде зберігатися у вашій пам'яті тільки 3 діб, якщо ви не повторите процес контрольного пригадування. На кожну нову лекцію необхідно створювати новий фон. Все залежить від того, який обсяг інформації необхідно сприйняти і на який період часу вам потрібно його запам'ятати.
Вивчення іноземної мови, крім правил, обов'язково містить у собі необхідність швидкого запам'ятовування великої кількості нових слів. Зробити це можна різними способами.
Інструкція
1
Записуйте нові слова . Переписуючи елементи слова ря, ви будете задіяти м'язову і зорову пам'ять, що дасть набагато кращий результат, ніж звичайне читання. Обов'язково пишіть саме слово, транскрипцію і його переклад.
2
Вимовляєте слова вголос. Не бійтеся здатися божевільним, розмовляючи з самим собою. Цей спосіб дійсно ефективний, промовляючи слова , ви будете ще й чути їх, а це сприяє якнайшвидшому запам'ятовуванню.
3
Пишіть слова на стікерах і розвішуйте в квартирі. Якщо вам потрібно вивчити десять нових слів, просто зафіксуйте їх разом з перекладом на листочках, розмістіть в тих місцях, де ви часто з'являєтеся. Це може бути холодильник, дзеркало у ванній або телевізор. Постійно попадаються на очі яскраві стікери допоможуть вам відкласти слова в пам'яті вже наступного дня.
4
Вивчайте нові слова в контексті. Окреме слово насилу відкладається в пам'яті, найкраще обрамити його іншими для отримання словосполучення, яке вам знадобиться. Так ви і слово вивчите, і запам'ятайте потрібне в розмові вираз.
5
Вивчайте нові слова на практиці. Несвідоме навчання набагато ефективніше зубріння. Дивіться фільми на потрібному вам мовою, включивши російські субтитри, читайте книги або газетні статті, спілкуйтеся з носіями мови.
6
Повторюйте вивчений матеріал. Для тривалого зберігання слів у пам'яті вам доведеться іноді до них повертатися. Чи не позбавляйтеся від списаних зошитів, розкривайте їх пару раз на місяць, згадуючи вивчені слова .
Зверніть увагу
Не варто братися більше, ніж за десять слів на день. В іншому випадку ви лише будете втомлюватися і злитися, що може призвести до відмови від вивчення мови.
Корисна порада
Поставте собі часові рамки, в межах яких ви повинні запам'ятати певну кількість слів. Обмеження діятимуть як відмінний дисциплінуючий чинник.