Як пофарбувати подряпину.

Подряпини можуть з'являтися на поверхні автомобіля з різних причин. Для того щоб усунути їх, необхідна якісна покраска, яку можна виконати самостійно.
Вам знадобиться
 • - наждачний папір;
 • - надфіль;
 • - шпаклівка;
 • - грунтовка;
 • - папір або поліетилен;
 • - розчинник;
 • - фарба.
Інструкція
1
Підготуйте поверхню до фарбування. Для цього очистіть її за допомогою наждачного паперу. Пам'ятайте, що потрібно домогтися того, щоб пошкоджена поверхня автомашини стала матовою, без подряпин і розлучень від шкурки. Якщо є досить великі подряпини, то обробіть їх за допомогою надфіля. Головний критерій тут - це створення поверхні, на яку буде легко нанести шпаклівку або ґрунтовку.
2
Після цього обклейте область навколо робочого місця папером або поліетиленом. Це необхідно для того, щоб не нанести лакофарбовий шар на довколишні місця. Потім обробіть поверхню розчинником, який знежирити її і видалить всі непотрібні частинки пилу і бруду.
3
Нанесіть шпаклівку на все відколи й подряпини. Пам'ятайте, що дана суміш досить швидко твердне, тому через невелику кількість часу її вже можна обробляти. Візьміть шліфувальний круг або наждачний папір і добийтеся рівній поверхні. Деякі види шпаклівки вимагають обробки «по сирому». Для цього змочіть місце роботи і продовжуйте кругові рухи. Після проведення процедури дайте шпаклівці висохнути.
4
Нанесіть тонкий шар грунтовки, стежачи за тим, щоб не утворилися патьоки і не залишилися необроблені місця. Після цього дайте першому шару висохнути і нанесіть наступний. Повторіть процедуру кілька разів і добийтеся того, щоб грунт ліг рівно і без жодних дефектів. Після сушки нанесіть порядку трьох шарів фарби. Дочекавшись її висихання, нанесіть лак на поверхню і залиште на добу.
5
Після закінчення даного часу перевірте місце робіт на предмет однотонності кольору. Після цього акуратно зніміть матеріали, за допомогою яких ви закривали довколишні частини машини від попадання фарби.
 •  Кожен автомобіль, на жаль, час від часу доводиться підфарбовувати - невеликі подряпини і дрібні відколи на кузові помітно псують життя його власнику. Можна, звичайно, віддати авто в руки фахівців, однак встане це недешево. А адже зафарбувати подряпину, за наявності деяких навичок можна самостійно, займе зовсім небагато часу.
 •  В першу чергу з пошкодженого місця потрібно видалити бруд і іржу за допомогою наждачного паперу, захоплюючи лише мінімальну площу навколо подряпини. Потім на це місце наноситься поліефірна двокомпонентна шпаклівка. Після нанесення, її слід вирівняти гумовим шпателем. Наносити шпаклівку необхідно тонким шаром, створюючи рівну поверхню.
 •  Коли шпаклівка висохне, можна приступати до зашкуріванія - для зняття великих нерівностей підійде грубозерниста наждачний папір. Робити все потрібно дуже акуратно, щоб не пошкодити поверхню навколо подряпини. Потім настає черга більш дрібної наждачного паперу. Якість підстави можна перевірити рукою - якщо залишилися горбки або ямки, доведеться ще раз повторити шпатлювання. Далі наноситься грунт - це можна зробити тампоном або кистю, але краще взяти розпилювач. Після нанесення грунтовки знову потрібно обробити поверхню дрібної шкуркою.
 •  Останній етап - фарбування. Для того щоб зафарбувати подряпину найбільш якісно, необхідно точно знати номер фарби, якою забарвлений автомобіль - якщо автомобіль новий, номерна фарба ідеально співпаде з кольором кузова, і підфарбований місце буде абсолютно непомітним. Номер фарби можна дізнатися в спеціальній брошурі, що постачається виробником машини.
 •  Маленькі плями можна зафарбувати тампоном або кистю, але після цього машині буде потрібно трудомістка і довга поліровка. Тому краще озброїтися розпилювачем і використовувати його відповідно до вказівок на балоні. Якщо розпорошувати фарбу із занадто великої відстані, вийти матове пляма, так як фарба, поки летить, встигає засохнути. Якщо фарбувати надто близько, можуть з'явитися патьоки. Тоді фарбу доведеться стерти і повторити процедуру.
 •  Фарбу бажано накладати в кілька шарів, з інтервалом у п'ять-сім хвилин, щоб вона трохи підсохла. Перед нанесенням кожного наступного шару поверхню потрібно обробити нулевкой, не натискаючи на неї. Якщо все зроблено акуратно, пошкоджене місце виявиться практично непомітним.