Як намалювати натюрморт.

Натюрморт - один з найпопулярніших видів живопису, на якому зазвичай тренуються і відточують свою техніку початківці художники. Крім того, натюрморт малювати найпростіше - завжди можна підшукати декілька предметів у себе вдома і зібрати з них композицію, щоб тренуватися, і не потрібно, як у пейзажі, шукати якихось особливих природних красот. Якщо ви вирішили спробувати себе в ролі натюрморщіка, то нижче знайдете корисні для вас рекомендації.
Інструкція
1
Спочатку накидайте основний контур всієї групи предметів. Пам'ятайте, що не кожного предмету окремо, а всієї групи відразу. Для цього зробіть загальний начерк, позначивши положення предметів на аркуші. Постійно звіряйте ширину предметів, побудуйте осі, які допоможуть вам правильно позначити товщину предметів.
2
Якщо ви малюєте глечик, то пам'ятайте, що і його горлечко, і його дно мають в своїй основі круги. Нанесіть ці кола легкими рухами, не забуваючи про спотворення кола в перспективі. Порівняйте становище верху і низу глечика, переконайтеся, що ваш глечик стоїть на аркуші стійко і не завалюється.
3
Дуже уважно вивчаючи натуру, надайте предметам потрібні форми. Не креслить їх, а накидайте тонкими легкими лініями. Не піддавайтеся першому враженню і не поспішайте, дуже уважно виконуйте всі пропорції, розміри предметів і стежте за тим, як вони з'єднуються між собою.
4
Коли почнете розфарбовувати натюрморт, щось не намагайтеся відразу взяти яскраві насичені фарби. Спочатку легкими, напівпрозорими мазками позначте основні кольори на всьому малюнку. Після цього вже починайте там, де це необхідно, додавати більш насичений колір.
5
Постійно відходите подалі від свого малюнка і дивіться, де вийшло занадто темно або занадто світло. Не забувайте про колірні рефлексах. Від чистого чорного кольору відмовтеся зовсім.
6
Не старайтесь передати дрібні деталі - тріщинки, плямочки і т.д. Якщо ви зробили невдалий мазок, то фарбу можна швидко зняти напівсухий пензлем, проводячи нею знизу вгору.
7
Оцініть готову роботу. Якщо ви вважаєте, що робота вийшла невдалою, то не викидайте її, а приберіть в папку. Через якийсь час (краще через пару місяців) дістаньте свої невдалі роботи і знову оцініть їх, знайдіть основні помилки, порівняйте з нинішніми роботами і зробіть висновок про те, який ви зробили прогрес.
Корисна порада
- Ставтеся спокійно до будь-якої критики, намагайтеся прийняти її до відома, а не обіжаться.- Якщо робота вийшла невдалою, то не турбуйтеся. Спробуйте повторити цю ж роботу через якийсь час.- Тренуйтеся на найрізноманітніших натурах. Чи не Топчій на одному місці.