Як посіяти лаванду. Як правильно сіяти лаванду.

Існує декілька способів розмноження лаванди: живцюванням, відводками, поділом куща, насінням. Метод посіву, стверджують фахівці, найскладніший, бо вимагає процесу стратифікації (тобто приміщення в умови холоду). При цьому слід пам'ятати, що для середньої смуги Росії годяться далеко не всі види лаванди, а переважно лаванда вузьколиста. Щоб дочекатися сходів, треба посіяти лаванду правильно, з дотриманням певних вимог.
Інструкція
1
Визначте місце на ділянці для лаванди. Воно повинно бути сонячним і сухим. При цьому майте на увазі, що один кущ лаванди живе кілька десятиліть, тому місце повинно бути постійним, лаванда погано переносить пересадку.
2
Підготуйте грунт під посів насіння лаванди. Внесіть в землю великий річковий пісок або дрібний гравій, грунт повинен бути добре проникною. Перекопайте ділянку.
3
Вважається, що найкращий час посіву насіння лаванди - жовтень. Посійте насіння лаванди на глибину 3-4 мм (не більше 0,5 см). Злегка ущільніть грунт і полийте (рясний полив не потрібний). З настанням холодів вкривайте посіви снігом. Сходи можуть з'явитися на майбутній рік наприкінці травня, а то й на початку червня. Не поспішайте з відчаю («нічого не зійшло!») Перекопувати ділянку з насінням лаванди.
4
Якщо ви не встигли посіяти лаванду восени, не переживайте - зробіть посів в травні або на початку червня наступного року. Однак перед весняним посівом потримайте насіння в холодильнику (прямо в пакетику) протягом місяця, а то й двох. Можете також спробувати і такий варіант: в січні-лютому посійте насіння лаванди в невеликий ящик з хорошим дренажем і живильним грунтом і закопайте ящик в сніг. По весні акуратно дістаньте із шухлядки земляний кому і, не перетряхивая його, перенесіть на постійне місце «проживання» лаванди, яке визначте заздалегідь. Природно, що і грунт має бути підготовлена вами завчасно.
5
Є ще один варіант розмноження лаванди насінням. Потримавши насіння в холоді протягом 30-40 днів, в лютому або на початку березня посійте їх на розсаду в лоток або ящичок (грунт має бути поживною і одночасно проникною, тобто з великим вмістом піску або гальки). Помістіть лоток на добре освітлене місце, температура в приміщенні повинна бути від +15 до +22? C. Для більш швидкого проростання можете обробити посіви засобом «гіббереліни» (150-200 мг/л). Підросли сходи висаджуйте в парничок на відстані 5-8 см одне від іншого. Парничок постійно провітрюйте. Наприкінці травня можете висадити кожен паросток на постійне місце.
6
Завзяті квітникарі примудряються вирощувати лаванду в домашніх умовах, хоча жоден довідник з квітникарства не згадує лаванду як кімнатної рослини. Якщо ви хочете ризикнути і спробувати виростити лаванду будинки, візьміть свіже насіння лаванди і посійте їх в горщик з проникною грунтом (хороший дренаж на дні і суміш річкового піску або гальки з живильним землею). Полийте. Через короткий час повинні з'явитися паростки. На літо можете винести горщик на балкон або лоджію. З настанням холодів занесіть додому і визначте в прохолодне місце. Полив - дуже помірний. Вважається, що якщо лаванда пережила першу зимівлю, то далі зростатиме нормально. Правда, рясного цвітіння від неї чекати не варто.
Корисна порада
Лаванда не любить пересадок. Так що на дачній ділянці краще садити її відразу на постійне место.Лаванда любить грунт, багату вапняком. Тому періодично на ділянку, де росте лаванда, можна вносити дрібно перемелені яєчну шкаралупу. Дорослі кущі лаванди люблять процедуру окучіванія.Вас не повинен лякати «мертвий» вид лавандових кущів в травні, коли вже весь ділянку в яскравій зелені. Вона може мати такий «обвуглений» вид аж до початку червня, а потім дуже швидко (буквально за пару днів) викидає листики, а ще через 2-3 тижні і квітки.
Назва рослини походить від латинського слово lava, що перекладається на російську мову - "мити". Римляни додавали лаванду в воду при купанні - для свіжості та аромату.
Вам знадобиться
  • Семена лаванди, холодильник, ємності для посадки, плівка або скло
Інструкція
1
Насамперед насіння лаванди повинні пройти так звану стратифікацію: їх необхідно протримати один-два місяці при низькій - близько +5 градусів, температурі (найчастіше садівники поміщають насіння в холодильник).
2
Потім насіння лаванди треба посадити в горщик або ящик (в землю з торфом на глибину 3 мм). Бажано накрити ємність поліетиленовою плівкою або склом.
3
Коли з'являться листочки, ємності з рослинами варто залишити зимувати на підвіконні. В холоду можна "прогрівати" їх під звичайної лампой.Росткі повинні сходити на відстані 5 см один від друга.С настанням теплих весняних днів (у квітні - травні) лаванду можна висаджувати під відкритим небом.
Зверніть увагу
Трояндова олія, а також засушені листочки і суцвіття можна додавати і в косметичні засоби, і в напої, а також використовувати для прийняття ванн і виготовлення корисних саше для шаф з одягом. Втім, багатьом лаванда подобається просто як прикраса присадибних ділянок: вона ефектно виглядає як на клумбі, так і в якості "живого бордюру" вздовж доріжок.
Корисна порада
Вирощування лаванди з насіння дозволяє отримати велику кількість недорогих рослин, але збирати насіння дуже важко, краще купувати їх в квіткових магазинах.