Як приймати ампіцилін.

Ампіцилін є напівсинтетичним антибіотиком, який призначають для лікування інфекційних захворювань дихальних і сечовивідних шляхів, ЛОР-органів, печінки і шлунково-кишкового тракту. Як приймати ампіцилін, радить доктор, хворому слід лише виконувати його рекомендації, пам'ятаючи при цьому всі правила прийому.
Інструкція
1
Майте на увазі, що препарат випускається в таблетках по 0,25 г, в капсулах по 0,25 і 0,5 г, у вигляді суспензії і сухого порошку для приготування розчину для ін'єкцій. Дозу прийому і тривалість лікування встановлює лікар в індивідуальному порядку, беручи до уваги тяжкість перебігу захворювання та локалізацію інфекції. Вам можуть бути призначені таблетки або ін'єкції препарату.
2
Розділіть дозу на 3-4 прийоми. Приймайте ліки за 1 годину до їди або через 2 години після їжі. Запивайте невеликою кількістю води.
3
Для приготування суспензії додайте невелику кількість води в пляшечку і потрясіть його до утворення густої маси. Необхідну дозу виміряйте мірній ложкою.
4
Якщо вам потрібно приготувати розчин для ін'єкцій, розведіть речовина необхідною кількістю води і струсіть. Готуйте ліки безпосередньо перед застосуванням.
5
Якщо у вас важкі інфекції дихальних шляхів, приймайте від 250 до 500 мг ліки кожні 6 годин не менше 10 днів. При інфекціях шлунково-кишкового тракту використовуйте від 500 до 750 мг препарату з інтервалами в 4, 6 або 8 годин, залежно від тяжкості захворювання протягом 14 днів. Якщо у вас інфекції жовчних шляхів, пийте по 250-500 мг кожні 4 години протягом декількох тижнів. Для лікування сечостатевих інфекцій вам знадобиться 250-500 мг препарату кожні 6:00 від 7 до 14 днів. При гонорейному уретриті призначають 500 мг кожні 12 годин протягом 14 днів. Пам'ятайте, що прийом препарату необхідно продовжити протягом декількох днів після зникнення симптомів хвороби.
6
Дітям при легкому перебігу хвороби давайте 50-100 мг на кілограм ваги на добу. При тяжких інфекціях збільште дозу до 200 мг/кг на добу. При менінгіті призначають 300-400 мг/кг на добу.
7
Як правило, ампіцилін переноситься добре. У рідкісних випадках можуть виникнути свербіж, кропив'янка, блювання, діарея і т.д. Якщо ви відчуваєте нездужання, припиніть прийом препарату і зверніться до лікаря.
8
Якщо у вас гіперчутливість до пеніцилінів, цефалоспоринів та карбапенемам, не використовуйте препарат. При вагітності та в період годування груддю ліки можна застосовувати тільки в разі крайньої необхідності.