Як вибрати різак.

Різак для паперу є невід'ємним атрибутом будь-якій друкарні і практично будь-якого офісу. І вибір цих виробів в магазинах вражає. Проте підібрати підходящу для себе модель - це дуже непросте завдання. Є різаки роликові, шабельні, гільйотинні - це три основні типи. На жаль, не всі покупці ризиків для паперу залишаються задоволеними вибором. А все тому, що вони дивляться в першу чергу на ціну, не звертаючи уваги на більш важливі критерії вибору. Щоб визначитися з вибором, спочатку дізнайтеся, з чого доведеться вибирати.
Інструкція
1
Роликові різаки - самі прості і доступні за ціною. Ріжуча поверхня - заточений металевий диск, що переміщається над контрножем уздовж підстави пристрою по штанзі. У дешевих моделях контрножем нерідко виступає край підстави. Роликові різаки можуть різати папір великих форматів і славляться великою точністю. Як бачите, такі моделі досить прості, завдяки чому вони ще й дуже надійні і прості в експлуатації. Єдиний їхній недолік - низька продуктивність.
2
Шабельні різаки більш продуктивні, ніж роликові. У них, як вже зрозуміло з назви, для різу застосовується гострий ніж - «шабля». Однією стороною він кріпиться до основи різака, а на іншій є ручка. Натискаючи на неї, ви рухаєте ніж вниз, і він стикається з контрножем, роль якого може також грати край підстави.
3
Якщо за раз на роликовому різаку можна розрізати в середньому не більше 10 аркушів, шабельний може впоратися вже з 50 аркушами паперу. На жаль, недоліків у шабельних ризиків більше, ніж у їхніх роликових «побратимів»: часто нижні листи обрізаються по кривій, так як ніж тягне папір за собою; папір распушается при резе, що призводить до утворення на її краях зубців.
4
Щоб нівелювати ці недоліки, не потрібно економити на шабельному різаку - подбайте про те, щоб він був оснащений надійним притискним пристроєм і ножем, виконаним з високоякісної сталі. До речі, здебільшого вартість шабельного різака визначає саме ніж.
5
За гільйотинні різаки деякі через незнання видають шабельні. Безперечно, чомусь вони схожі, але відмінностей між ними набагато більше, ніж подібностей. Гільйотинні моделі ризиків є обладнанням для професіоналів. Вони здатні розрізати стопку паперу товщиною в кілька десятків сантиметрів. Крім паперу, гільйотинні різаки можуть різати та інші матеріали, як схожі за структурою з папером, так і дуже сильно відрізняються. А купують такі верстати зазвичай в друкарні і великі офіси. Коштує таке обладнання, звичайно, недешево. Тим не менше, якщо ви вирішили обзавестися для своєї друкарні таким різаком, купіть ще хоча б один роликовий - він все ж може виконувати таку роботу, для якої його гільйотинний «родич» не призначений.
6
Різаки для паперу також класифікуються по області застосування: офісні, спеціалізовані, професійні.
7
Офісні різаки придатні для виконання більшої частини стандартних операцій. Тому вони широко використовуються в невеликих і середніх офісах, а також будинки (фотолюбителями, наприклад). До таких різаків відноситься більшість роликових, а також деякі шабельні моделі. Для офісного класу ризиків характерна невелика продуктивність і невелика ціна. Пам'ятайте, однак, що якщо ціна занадто вже невелика, швидше за все, ніж виконаний з неякісного металу, і купувати такий різак не варто.
8
Спеціалізовані різаки, як видно з назви, використовують для виконання не надто стандартних робіт: для обробки великих форматів, інших матеріалів, крім паперу (картон, пластик, шкіра, гума та інше). Спеціалізовані різаки зустрічаються в конструкторських бюро, фотомайстерень, рекламних агентствах.
9
І нарешті, професійні різаки - це пристрої, які призначені переважно для друкарень. Вони можуть бути не тільки гільйотинних, як думають деякі. Професійними цілком можуть бути і роликові різаки, і шабельні, неодмінно оснащені дуже якісними ножами, забезпечують бездоганний рез. Такі різаки дуже надійні і володіють найбільшою продуктивністю. Ну і значною ціною, звичайно, вони теж відрізняються.