Як вивести кольорові плями з одягу.

Буває, що на одяг потрапляють кольорові плями від фруктів, вина або косметики. Видаляти їх необхідно відразу ж після появи. З часом волокна тканини вбирають забруднення і вивести їх буде важче.
Вам знадобиться
  • - кухонна сіль;
  • - нашатирний спирт;
  • - денатурований спирт;
  • - гліцерин;
  • - яєчний жовток;
  • - лимонна кислота;
  • - перекис водню;
  • - тальк.
Інструкція
1
Свіжі плями від вина присипте кухонною сіллю і прополощіть під проточною водою. Потім змочіть ватяний тампон в нашатирному спирті і обробіть пошкоджене місце на тканини.
2
Плями від фруктів і ягід обробіть денатурованим спиртом, який попередньо підігрійте. З нестійких кольорових тканин такі забруднення видаляються сумішшю гліцерину і яєчного жовтка, узятих в рівних пропорціях. Ретельно перемішайте інгредієнти і нанесіть на пляму. Через деякий час виперіть і прополощіть виріб.
3
Застарілі плями від фруктів протріть ватяним тампоном, змоченим в розчині лимонної кислоти - 2 г на склянку води. Якщо на білій тканині залишилися розлучення, обробіть поверхню сумішшю перекису водню і нашатирного спирту. Для цього візьміть по 1 чайній ложці кожного засобу на 250 мл води. Потім виперіть в мильному розчині і прополощіть.
4
Плями від червоного вина на синтетичних тканинах обробіть наступним складом: 3 столові ложки спирту, 1 столова ложка рідкого мила і 1 стакан води. Змішайте всі складові частини і злегка підігрійте. Змочіть чисту губку або ганчірку і потріть пляму до повного зникнення. Потім виперіть виріб у теплому мильному розчині і ретельно прополощіть у проточній воді.
5
Плями від декоративної косметики можна вивести так само, як і від жиру. Вони також ефективно видаляються за допомогою нашатирного спирту. Змочіть в ньому ватний тампон і обробіть поверхню тканини. Потім виперіть виріб у теплому мильному розчині і прополощіть під проточною водою.
6
Свіжі плями від кави промокніть ватним тампоном, змоченим в перекису водню. Такі забруднення ефективно виводяться після прання в підсоленому мильному розчині.
7
Обробіть плями від червоних помідорів за допомогою соку зеленого томата і присипте тальком. Прополощіть тканину під проточною водою і просушіть.