Як змусити себе робити справи.

Трапляється, що ніяк не виходить змусити себе виконати важливу справу. Яке б воно не було, просте чи складне, робота не йде, і все тут. Немає бажання займатися цим, і ніяк не вдається змусити себе. Весь час на щось відволікаєтеся, немає мотивації взятися за роботу, не вистачає якогось внутрішнього поштовху. Як же змусити себе почати робити корисні справи?
Інструкція
1
Складіть список того, що потрібно зробити. Якщо якісь важливі речі потрібно виконати днями, заплануйте їх на конкретний час. Буває, що ви прямо зараз не робите щось, що необхідно. Напишіть список справ на папері і покладіть поруч. Тепер почніть по черзі робити одну справу за іншою. Як тільки щось готове, викреслюйте. Це буде приносити помітне моральне задоволення, адже ви виконуєте свій обов'язок. Завершення справи підстьобують вас і додають сил для подальших звершень.
2
Занадто багато справ, які ви відкладаєте на найближчий час, можуть створювати ілюзію нездійсненних обов'язків величезного і масштабу, хоча насправді, є досить простими задачами. Кожне велике діло, яке викликає у вас страх через свої розмірів, рознесіть на кілька підпунктів, кожен з яких вам буде легко виконати. Найголовніше, щоб ви відчували психологічний комфорт при думці про кожному пункті великого завдання. Будь етап поділу повинен бути певною часткової завершеністю спільної справи, мати свій логічний кінець.
3
Якщо все одно ніяк не виходить змусити себе послідовно виконувати справи зі складеного списку, то ще раз візьміть в руки цей аркуш паперу. Тепер навпроти кожної справи напишіть, що саме хорошого чекає вас після того, як ви закінчите. Припустимо, вам потрібно виконати звіт - по його завершенні ви вправі розраховувати на схвалення від начальства або просто на полегшення від того, що це завдання над вами більше не нависає, як дамоклів меч. Якщо справи виконати потрібно терміново, але ви не можете придумати приємних наслідків від них найближчим часом (наприклад, користь очікується тільки в майбутньому), то вводите систему заохочень.
4
Викличте у себе спортивний азарт. Налаштуйтеся на те, що вам потрібно долати труднощі. Підбадьоритеся, випийте кави, і за справу! Можете використовувати улюблену музику, яка вас надихає, або інші прийоми, які підвищують вашу працездатність. Найголовніше для вас зараз - це зібратися і вступити в змагання з лінню. Згадайте про гроші, які ви отримаєте за роботу, про людей, яким ваші справи принесуть користь, а також про те, що ви не досягнете успіху, якщо не будете виконувати важливі завдання.
5
Не забувайте відпочивати. Набагато краще витратити достатній час на відпочинок, а потім швидко вирішити поставлені завдання, ніж робити все повільно, і при цьому не встигнути відпочити. Добре справляються з роботою тільки ті люди, які добре відпочивають. Запам'ятайте це правило і дотримуйтесь його. Не забувайте також і про спорт. Якщо ваш організм не в тонусі, то енергійних дій від вас нікому не вдасться добитися.