Як намалювати скрипковий ключ.

Скрипковий ключ не тільки «відкриває» нотну строчку і визначає, який саме звук в заданій ним системі координат відповідає тій чи іншій ноті. Він є своєрідним символом музики, його зображують на плакатах і значках. Тому часом його необхідно буває намалювати без прив'язки до нотного стану.
Вам знадобиться
  • - нотний зошит;
  • - олівець;
  • - аркуш ватману.
Інструкція
1
Перш, ніж малювати емблему у вигляді скрипкового ключа, навчіться його писати. Це зручніше за все робити на нотному стані. Він являє собою рядок з п'яти лінійок, і у будь-якого ключа на ній строго певне положення. Скрипковий ключ дуже схожий на старофранцузьку, виглядають вони однаково, а ось становище на нотному стані у них різне.
2
Знайдіть другу знизу лінійку і поставте олівець трохи нижче. Від цієї точки накресліть дугу між другою і третьою лінійками. Опукла її частина спрямована до третьої лінії і в одній точці її стосується. Натиск олівця можна поки не регулювати. У нотного запису від руки це взагалі не обов'язково. Натиск потрібен тільки в малюнку, щоб ключ виглядав красиво.
3
Продовжіть малювати вийшов завиток вниз. Ведіть олівець плавно до першої лінії і намалюйте ще одну дугу, опукла частина якої «дивиться» вниз. Ця дуга стикається з першої лінійкою строго під точкою, з якої ви починали скрипковий ключ. Продовжіть завиток вліво і вгору до третьої лінійки. У вас вийшло щось на зразок початку спіралі.
4
Верхню частину малюйте так, як ви б писали цифру 8. Ведіть олівець вправо і вгору до самої верхньої лінійки. Накресліть петельку, як у «вісімки», і проведіть лінію майже вертикально вниз, щоб вона перетнула спіраль і вийшла під першу лінійку. Ця лінія може йти і під невеликим кутом до нотного стану. Під тією точкою, з якої ви починали малювати, зробіть завиток в ліву сторону і поставте жирну крапку.
5
Писати скрипковий ключ можна і в зворотному порядку. Намалюйте на деякій відстані від першої лінійки жирну крапку. Від неї ведіть олівець вгору вертикально або під невеликим кутом. Виведіть лінію над п'ятою лінійкою, зробіть петельку і продовжите малювати «вісімку» до першої лінії. Замість того, щоб з'єднати нижню частину «вісімки» з верхньої, намалюйте завиток.
Корисна порада
Скрипковий ключ для емблеми намалюйте точно так само, як ви б його написали на нотному стані. Передайте натиск. Для цього прорисуйте більш товстими лініями верхні частина завитка і петельки і похилу лінію між ними.