Як навчитися писати картини. Як намалювати гравюру.

Для того щоб писати картини, абсолютно не обов'язково закінчувати художнє училище. Більш того, саме самобутність полотен, написаних непрофесійними художниками, часто виділяє їх із загального ряду, привертає до них увагу. Щоб почати писати картини, потрібно зовсім небагато. Перш за все, бажання.
Вам знадобиться
  • Олійні фарби, полотно на підрамнику, кисті.
Інструкція
1
Якщо ви ніколи раніше не тримали в руках пензля, спробуйте для початку малювати акварельними фарбами. Це дозволить вам на практиці пізнати ази мистецтва малювання. Спочатку олівцем накидайте контури малюнка, потім почніть покроково, по верствам, опрацьовувати його фарбами. Пам'ятайте про те, що після кожного нанесеного шару фарб малюнку необхідно дати висохнути.
2
Складнішою є техніка роботи олійними фарбами. Спочатку приготуйте полотно, для нього буде потрібно лляна або конопляна тканина. Бавовняні, синтетичні та інші тканини непридатні. Полотно натягніть на підрамник і закріпіть дужками або дрібними гвоздиками. Поверхня натягнутого полотна повинна бути гладкою, без перекосів.
3
Змочіть полотно теплою водою з пульверизатора, потім проклейте остудженим столярним клеєм, за консистенцією він повинен нагадувати густий кисіль. Наносите клей шевської щіткою, надлишки видаляйте металевої лінійкою. Все пори повинні бути закриті, але сітчастий рельєф полотна повинен залишитися - це важливо.
4
Просушите полотно при кімнатній температурі. Якщо на ньому видно горбки від потовщення ниток, необхідно обережно прошлифовать ці місця шматочком пемзи. Шліфуйте обережно, щоб зберігся рельєф полотна. Пензлем зметіть порошок пемзи, потім знову проклейте полотно рідким підігрітим клеєм і добре просушіть.
5
Загрунтуйте полотно. Існує безліч рецептів грунту, відшукайте і виберіть для себе найбільш підходящий. Один з рецептів (казеїновий грунт, у вагових частинах): казеїн - 10-15, нашатирний спирт (25%) - 2-3, мед або гліцерин - 2-3, пігмент - 20-35, вода - 120-160. Як пігмент використовують різні види білил - баритові, свинцеві, цинкові і т.п. Можна використовувати готовий магазинний грунт. Загрунтований і просушений полотно повинен бути білим, без плям, на ньому повинна проглядатися фактура полотна.
6
На папері виконайте малюнок майбутньої картини, потім перенесіть його на полотно. Нанесіть перший тонкий барвистий шар - подмалевок. Для нього можна використовувати розбавлені олійні фарби, подмалевок закладає колорит і тональність картини. На цьому етапі не опрацьовуйте тонкі деталі і тіні. Дайте подмалевку просохнути.
7
Приступайте до опрацювання тіней і деталей картини. Це найважча частина роботи, на неї йде основна частина часу. Є різна техніка письма: фарбу можна наносити великими мазками, рельєфно, а можна дуже тонко, не приховуючи фактуру полотна. Другий спосіб дозволяє економити фарби, при цьому поверхня картини з проступають рельєфом полотна виходить дуже красивою.
8
Працюючи з останніми шарами картини, додайте в фарби лляне масло або лак. Це зробить кольори більш насиченими. Готове полотно повинно дуже добре просохнути - зазвичай рекомендують чекати не менше року, але багато сучасних художники вважають достатнім термін в декілька тижнів. Після цього покрийте картину безбарвним лаком - наприклад, акрил-фісташкові, акрил-стирольним.