Як надати першу допомогу при опіках. Як лікувати опік від льоду.

Все опіки об'єднує пошкодження одного або декількох шарів шкіри. Однак щоб правильно надати першу допомогу при опіку, необхідно враховувати ступінь ураження шкірного покриву і фактор, що став його причиною - пар, гаряча вода, полум'я, хімічна речовина, кислота або луг.
Інструкція
1
При термічному опіку (паром, гарячою водою або полум'ям) поверхневого шару шкіри опустіть пошкоджену частину тіла в холодну воду, а потім, по можливості, прикладіть лід. Це зменшить больові відчуття і вже через кілька днів від опіку не залишиться й сліду.
2
При термічному опіку з утворенням міхурів, також занурте пошкоджену частину тіла в воду, прикладіть лід. Ні в якому разі не пробивайте бульбашки. Якщо ступінь опіку велика терміново зверніться до лікаря, щоб запобігти опіковий шок і інтоксикацію організму.
3
При термічному опіку (полум'ям) з пошкодженням тканин не намагайтеся видалити залишки одягу. Обливайте обпалену частину тіла водою через одяг. Далі накладіть на неї пропрасовану марлеву серветку або чисту бавовняну тканину і доставте постраждалого до лікарні.
4
При термічному опіку з великою площею ураження шкіри також обливайте обпалені ділянки шкіри холодною водою. Потім загорніть потерпілого в чисте простирадло і до надання лікарської допомоги, по можливості, обкласти грілками і давайте тепле питво. При транспортуванні в лікарню накрийте його теплою ковдрою. Ці заходи необхідні для попередження переохолодження організму, яке швидко виникає при великих опіках. В даному випадку допомога при опіку полягає ще й у правильному догляді за потерпілим.
5
При хімічному опіку, не занурюйте пошкоджену поверхню в воду, а підставте під сильний напір холодної води на 5-7 хвилин. У випадку з хімічними речовинами необхідний їх ретельний змив з шкірних покривів. Далі відразу зверніться до лікаря. Це дозволить уникнути більш глибокого ураження шкіри.
6
При оцтовому опіку порожнини рота дайте випити молока і відразу зверніться за медичною допомогою. При зовнішньому пошкодженні шкіри оцтом та іншими кислотами промийте поверхню водою і нейтралізуйте дію кислоти лужним розчином - 2% розчином соди двовуглекислої. Виняток становить опік сірчаною кислотою, оскільки її взаємодія з водою утворює тепло, що ще більше погіршує ураження шкіри. В цьому випадку дія кислоти краще відразу нейтралізуйте за допомогою лужного розчину.
7
При опіку лугом промийте поверхню шкіри водою і обробіть кислим розчином - 2% розчином лимонної або оцтової кислоти.
8
При опіках негашеним вапном ні в якому разі не обмивайте шкіру водою, а відразу усунете шматочки вапна ватним диском або ватою, змоченою в будь-якому маслі. Далі накрийте марлевою серветкою і зверніться до лікаря.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=cII3IWmsXSw
Корисна порада
Чи не обробляйте пошкоджену поверхню шкіри маслами, одеколонами, кремами і присипками. Така допомога при опіку може принести чималу шкоду і погіршити стан постраждалої частини тіла і всього організму.
Медузи живуть по всьому світовому океану. Немає нічого дивного в тому, що вони - часті гості узбереж південних курортів. Мегапланктон вільно дрейфує слідом за течією, часом вражаючи відпочиваючих незвичайною красою. Деякі екземпляри стрекающих красиво розцвічені і навіть світяться в темряві. Однак за привабливим видом ховається небезпечний хижак - опіки медуз болючі і можуть викликати серйозні ускладнення.
Любителі приморських курортів повинні вважати за правило - в обов'язковий пляжний набір необхідно включити засоби для надання першої допомоги при опіках медузи. Шанси зустрітися зі небезпечним планктоном дуже великі, особливо в спекотні дні. Медузи на 98% складаються з води, і багатьох з них можна просто не помітити під час купання. Небезпечні навіть хижаки, викинуті на берег сильною хвилею (у тому числі відокремлені щупальця), - їх стрекательная здатність зберігається до трьох днів! Якщо вберегтися від нападу медузи не вдалося, негайно виходьте з води і приступайте до обробки хворобливого ділянки. Перший крок в лікуванні хімічного опіку - позбутися від отрути. Використовуйте перевірений прийом досвідчених купальщиків: промийте опік солоною водою. Добре, якщо у вашій аптечці є пляшечку з яблучним оцтом - примочка з цим засобом допомагає вивести токсини. Можна використовувати також алкоголь або нашатирний спирт. Прісна вода вам не помічник - вона лише активізує «хижі» клітини. На деяких пляжах рятувальники прикладають до хімічного опіку лід на 15-20 мінут.Убедітесь, що на проблемному місці не залишилося частинок медузи - інакше жалкі клітини продовжать виділяти отруйні речовини. Очистку проводите ватяним тампоном, серветкою, тупим боком ножа - але тільки не голими руками, щоб не перенести токсини на здорову шкіру. Досвід багатьох купальщиків показує, що при опіках медузи непогано допомагає звичайний пляжний пісок - потрібно просто присипати їм очищений болючий участок.Ваш подальший крок - екстрено звернутися в пункт надання першої допомоги. Якщо з якихось причин це неможливо, по приході до готелю промийте пошкоджену шкіру гарячою водою і змастіть маззю від укусів комах. Такі гелі, як «Псило-бальзам», «Феністил-гель», «Алое Віра» володіють антигістамінними і протизапальними властивостями. Після обробки опіку обов'язково знайдіть доктора. Це особливо важливо, якщо постраждала дитина, літня людина чи хворий зі схильністю до алергічних реакцій і нападів астми, захворюваннями серця і судин. Негайно викликати швидку допомогу необхідно, якщо у вас спостерігається хоча б один з наступних симптомів: - діарея, нудота і блювота: - кровотеча на місці опіку; - судоми, слабкість і оніміння кінцівок; - ускладненість диханія.После надання потерпілому першої допомоги йому рекомендується пити якомога більше чистої води, а пошкоджене місце прикрити від сонячних променів. Щоб більше не постраждати від агресивної жительки моря, дотримуйтесь простих заходів обережності. Побачивши медузу, відпливає від неї подалі. Ні в якому разі не дозволяйте дитині наближатися до викинутого на берег тілу медузи - такому привабливому й підступному, студенистому «дзвону».