Як визначити бірюзу.

Достовірно сказати, справжня бірюза перед вами чи ні, може лише ювелір зі стажем, та й то найчастіше після проведених спеціальних досліджень. Однак кілька правил, які допоможуть вам виявити відверту підробку, знати все ж потрібно.
Інструкція
1
Розгляньте виріб під лупою. Уважніше розглядайте вкраплення. Якщо колір їх набагато темніше кольору каменя, то це, швидше за все, магнезит, який був пофарбований за допомогою солей міді. Також вивчіть поверхню каменю. Справжня бірюза пориста, підробки з пластику - ні. Роздивившись в камені найдрібніші бульбашки, ви можете сміливо сказати, що камінь підроблений. Про те ж саме говорять і мікроскопічні тріщини, яких не повинно бути у справжній бірюзі. Якщо ви купуєте намисто з бірюзи, зверніть увагу на місця отворів для нитки. Якщо намистини всередині білі або ж, навпаки, дуже темні, знайте, що це пластмаса, пофарбована під колір бірюзи.
2
Візьміть вологу серветку і потріть нею камінь. Якщо серветка забарвиться, перед вами чистісінької води підробка, причому, пофарбована дешевим барвником. Барвник може бути і більш стійким. Тому якщо серветка і не забарвилася, спробуйте провести по поверхні каменя змоченим у спирті ватним тампоном. Спосіб цей не універсальний, тому як дозволяє виявити лише неякісну імітацію.
3
Скористайтеся нагрітої в полум'ї голкою. Торкніться нею каменю - якщо запахне смаленим пластиком, ви тримаєте в руках милу дрібничку з синтетичного матеріалу, але ніяк не коштовний камінь. Поверхность "каменю" при цьому оплавітся. Якщо запахне паленим волоссям, підробка виготовлена з скам'янілих кісток тварин. У випадку з справжньою бірюзою забарвлення каменя злегка зміниться, а на поверхні можна буде помітити дрібні краплі воску або смоли, якими покривають камінь під час обробки.
4
Спробуйте камінь подряпати. Якщо та ж сама голка або гостре шило без проблем залишають на камені слід, під яким проступає білястий відтінок, а вздовж нього з'являється спиралевидная стружка, перед вами і не камінь зовсім, а просто підробка.
5
Звертайте особливу увагу на розмір виробу і його ціну при покупці. Бірюза є дорогим рідкісним мінералом, і прикраси з нею за визначенням не можуть бути дешевими. Якщо ціна виробу менше 200 доларів, цілком можливо, що вам намагаються продати імітацію, спресовану з крихти. Та й великими камені бірюзи бути не можуть. Попросіть продавця надати вам сертифікат справжності.
Традиція почитати дорогоцінні камені з'явилася ще в стародавньому Єгипті та Римі. Єгиптяни прикрашали себе смарагдами, аметистами і бірюзою, римляни віддавали перевагу алмазам. Зараз дорогоцінні камені (зокрема діаманти) служать не тільки в якості розкішних прикрас, що підкреслюють високий статус їхнього власника, а й як засобу вкладення капіталу.
Вам знадобиться
  • - сертифікат;
  • - ювелірний магазин.
Інструкція
1
Перш ніж продавати дорогоцінний камінь (діамант, смарагд і т.д.) уважно ознайомтеся з чинними законами, що стосуються сфери обігу дорогоцінних каменів. Ще зовсім недавно діамант ставився до валютних цінностей, а будь-які угоди з ним тягли за собою кримінальну відповідальність. З 1998 року в Росії правові аспекти будь-яких операцій, що здійснюються з дорогоцінними каменями, регулюються відповідно до закону «Про дорогоцінних металах і дорогоцінному камінні».
2
Правила продажу неоправлених дорогоцінних каменів детально викладені в постанові уряду Російської Федерації №55 від 19 січня 1998 року. Відповідно до даного документа, продаж огранених дорогоцінних каменів здійснюється тільки за умови наявності сертифіката на кожен окремий камінь або набір продаваних каменів. Якщо у каменю, який ви маєте намір продати немає такого сертифіката, то передайте його на оцінку незалежними експертами в акредитовану лабораторію.
3
Даною лабораторією видається сертифікат, що підтверджує справжність дорогоцінного каменю і фіксуючий його основні характеристики (колір, масу, форму, якість ограновування, чистоту).
4
За результатами висновків експертів ви дізнайтеся ринкову вартість вашого каменю. Щоб самостійно визначити ціну дорогоцінного каменю, скористайтеся прейскурантом цін (http://zolotoexpert.narod.ru/price.htm).
5
Стати на облік в Пробірну палату. Справа в тому, що законним продавцем дорогоцінних каменів (зокрема, діамантів) може бути індивідуальний підприємець або фірма, що стоїть на обліку в даній організації. Загалом, без посередників не обійтися.
6
Зверніться в ювелірні магазини і покажіть дорогоцінні камені, які ви хочете продати. Не забудьте взяти собою сертифікат, виданий акредитованою лабораторією - у вас обов'язково його попросять. Не виключено, що ваш камінь будуть ще раз перевіряти експерти, які працюють в організаціях, де відбувається скупка коштовностей.