Як прибрати перешкоди.

Перешкоди теле- і радіотрансляції ведуть до спотворення зображення і звуку, появі неприємного шуму. Існує безліч різновидів джерел перешкод, і не менша кількість способів їх придушення.
Інструкція
1
Якщо перешкоди виникають під час роботи певного електроприладу, але носять непостійний характер, причиною їх є поганий контакт в вилці, вимикачі, місцях з'єднання проводів, що підводять. Для виправлення проблеми візьміть звичайний радіоприймач, переведіть його на діапазон середніх хвиль, а потім налаштуйте на частоту, вільну від станцій. Проведіть з його допомогою пошук місця виникнення перешкод на всьому протязі кабелю від місця його підключення до мережі до приладу. Потім обесточьте кабель, очистіть контакти вимикача або виделки, потім увімкніть прилад і переконайтеся в тому, що перешкоди зникли. Якщо виявиться, що перешкоди виникають через окислених контактів розетки, перед їх чищенням відключіть автомат в щитку, потім за допомогою пробника-індикатора переконайтеся, що напруга дійсно зникло.
2
Якщо джерелом перешкод є лампа (розжарювання або енергозберігаюча), недостатньо добре ввернутой в патрон, вимкніть її, дайте їй охолонути, після чого доверните. При необхідності, при знеструмленому світильнику почистіть контакти патрона і лампи. Пам'ятайте, що енергозберігаюча лампа сама по собі здатна створювати слабкі, але іноді помітні перешкоди. Просто відсуньте від неї приймач на відстань понад півметра.
3
Значно більш інтенсивні перешкоди створюють імпульсні трансформатори галогенних світильників. З'єднайте трансформатор з лампою більш короткими провідниками, розташувавши його ближче до лампи. Але краще замінити його на звичайний, низькочастотний - такі для галогенних ламп теж випускаються.
4
У випадку, якщо перешкоди проникають в приймальний пристрій НЕ через антену, а через мережу, підключіть його до мережі через спеціальний подовжувач з вбудованим фільтром. Так само поступите і для придушення проникнення в мережу перешкод від іншого пристрою, здатного їх створювати (зокрема, комп'ютера чи телевізора).
5
Ефективним методом придушення як проникнення перешкод в пристрій, так і випромінювання перешкод їм самим, є екранування. Для цього застосовуйте металеві кожухи, з'єднані із загальним проводом пристрою. Вони і називаються екранами. Не допускайте попадання на такий екран високої напруги.
6
екранувати можуть бути і кабелі. Використовуйте їх у всіх випадках, коли пристрій, що приймає сигнал, надто чутливо. З їхньою ж допомогою можна усунути перешкоди у вигляді фону змінного струму в низькочастотних аудіопристроїв.
7
Перешкоди у вигляді гулу, іноді супроводжується клацанням і ритмічно пропадає, виходять від мобільних телефонів, сигнали яких детектируются паразитними нелінійними елементами радиоприемного або підсилювального пристрою. Просто відсуньте телефон подалі, і такі наводки зникнуть.
8
Спробуйте підключити до приймача екранованим кабелем (а до телевізора - 75-омним коаксіальним) зовнішню антену. Перешкоди зникнуть не тільки з причини віддалення антени від їхнього джерела, але й з причини зміни ставлення «сигнал-шум».