Як малювати сангиной.

Крейди сангіни цінуються за красивий червонувато-коричневий колір, досить делікатний і природний для зображення відтінку шкіри. Втім, сангина підійде і для інших типів малюнка. Щоб використовувати всі ресурси цього матеріалу, необхідно освоїти кілька основних правил його застосування.
Інструкція
1
Підберіть папір, на якому будете малювати. Підійде досить щільний, фактурний матеріал. Чим сильніше буде виявлена «зернистість» паперу, тим неоднорідності буде лінія, проведена сангиной. Ефектно виглядатиме малюнок, нанесений на тонированную папір. Підберіть такий відтінок, який буде поєднуватися саме з тим тоном мілка, який ви будете використовувати - зробіть кілька пробних штрихів на зворотному боці аркуша.
2
Як правило, малюнок наноситься відразу крейдою. Цей матеріал не вимагає ідеально точного побудови, пріоритет віддається мальовничості начерку. Втім, якщо ви не впевнені, що зможете з першого разу правильно передати форму предмета, зробіть ескіз простим олівцем. Використовуйте твердий олівець (2Т або 4Т) і наносите лінії, ледь торкаючись до листу. Світлі штрихи можна буде перекрити сангиной. Якщо ж контури олівцем начерку виявляться занадто темними і помітними, освітлити його Клячка. Використовувати звичайний ластик небажано: він зніме верхній шар паперу, що буде помітно на готовому малюнку.
3
Один із способів створення малюнка сангиной - штрихування. Потренуйтеся накладати штрихи, заповнюючи ними розкреслений на рівні квадрати лист. У першому квадраті створюйте вертикальні лінії, у другому - горизонтальні. Потім потренуйтеся в штриховке навскоси і накладанні штрихів півколом. Далі попрацюйте над товщиною лінії. Проведіть відрізок гострою гранню мілка, щоб домогтися самої тонкої лінії. Потім накресліть кілька задній, плоскою стороною. Також перевірте, який штрих дасть бічна сторона сангіни.
4
Навчіться регулювати силу тиску на дрібний, щоб отримати штрихи різної насиченості тону. Лінії розітріть пальцем, ватною паличкою або спеціальної растиркой - це також змінює глибину кольору і прозорість шару.
5
Створюючи картину сангиной, використовуйте або один із способів, штрихування або розтирання, або поєднуйте їх. Також цей матеріал добре поєднується з білою крейдою та вугіллям. Першим можна висвітлити певні ділянки, другий - затемнити. Готовий малюнок нічим не закріплюється, тому для його збереження в альбомі перекладіть листи калькою. На стіні малюнок, виконаний сангиной, повинен перебувати під склом.