Як зробити об'ємну аплікацію.

Такий нехитрий спосіб прикраси та ремонту одягу, як аплікація, можна вдосконалити, використовуючи невеликий шматочок поролону. З його допомогою можна зробити декор об'ємним - на всій площі або тільки частково.
Інструкція
1
Підберіть тканину для аплікації. Її фактура і колір повинні поєднуватися з матеріалом основи і з іншими елементами аплікації. Якщо ви не плануєте підгинати краю нашивки, віддайте перевагу матеріалу, який не обсипається.
2
На папері намалюйте викрійку аплікації. Якщо малюнок складатиметься з декількох частин, зробіть викрійку для кожної з них. Для аплікації, краї якої ви плануєте підгинати, створюйте викрійку з урахуванням припусків. Також намалюйте викрійку для деталі, яка зробить аплікацію об'ємною. Це креслення повинен бути без припусків і менше основної деталі на пару міліметрів (по всьому периметру).
3
Прикріпіть викрійку до тканини голками або англійськими шпильками. Обведіть її дрібному. Другий шаблон (менший за розміром) прикладіть до поролону необхідної товщини. Від його обсягу буде залежати ступінь опуклості аплікації. Виріжте всі деталі.
4
Якщо це необхідно, підігніть краю аплікації. Щоб матеріал лягав рівніше, зробіть перпендикулярні насічки на відстані 3-5 мм один від одного. Підігнутий матеріал отутюжьте, щоб зафіксувати результат.
5
Прикріпіть аплікацію до основи. Спочатку пришийте до тканини поролонову підкладку. Зафіксуйте її швом «вперед голку» по периметру. Зверху накрийте поролон аплікацією. Пришити її одним із способів.
6
Щоб шов був непомітний, захоплюйте голкою ту частину тканини, яка пішла на подгибку. Робіть стібок якомога більш дрібним, щоб аплікація була пришита не тільки міцно, але і максимально рівно.
7
Якщо ви використовуєте швейну машинку, виберіть шов "зигзаг". Верхівка зигзага повинна виступати на межі аплікації на 1-2 мм.
8
Додатково прикрасити контур нашивки і вберегти її від осипання тканини допоможе тонка атласна стрічка. Зігніть її вздовж по всій довжині, верхню половину залиште на зовнішній стороні аплікації, внутрішню підігніть під виворіт. Прострочіть аплікацію на машинці.
9
Також замаскувати шов можна за допомогою намистин, бісеру, паєток, нашитих суцільним рядом поверх аплікації.