Як зробити фігурки з пластиліну. Як зробити з пластиліну тварин.

Пластилін в буквальному сенсі проходить через руки все нових поколінь дітей. Займаючись ліпленням, малюки розвиваються: тренують дрібну моторику і уяву. Чим забавніше і затейливее виходять у них фігурки, тим з більшим задоволенням вони ліплять. Як можна допомогти дітям зробити фігурки з пластиліну?
Інструкція
1
Підготуйте робоче місце для ліплення. Розстеліть на поверхні стола аркуш ватману або будь-якого паперу білого кольору. Підготуйте стопку паперових серветок, щоб витирати руки, інструменти - стеки, дерев'яні зубочистки.
2
Перед ліпленням ретельно розімніть пластилін. Він повинен стати теплим і пластичним. В цей же час можна показати дитині, як змішувати кольору пластиліну. Розминайте два шматочки різних кольорів, щоб отримати новий відтінок.
3
Починайте вчити дитину ліпленні з найпростіших фігур. Зробіть з ним плоскі "млинці". Відірвіть від шматка пластиліну маленький фрагмент і натискайте на нього пальцями. Спочатку хай малюк розминає млинчик, приклавши його до столу. Потім можна злегка ускладнити завдання, попросивши дитину робити це на вазі, утримуючи і розминаючи пластилін між великими і вказівними пальцями обох рук.
4
Після цього покажіть дитині, як розгортати циліндричні фігурки. Відірвавши фрагмент пластиліну, катайте його долонею по столу взад-вперед, поки не вийде «ковбаска». Ця вправа також буде корисно повторити і без використання поверхні стола, розплющуючи «ковбаски» між долонями.
5
Наступна фігура - куля. Його виготовлення потребують від дитини більшої старанності і терпіння. На відміну від попередньої вправи, в цей раз шматочок пластиліну потрібно катати по кільцевій траєкторії, тобто описувати на столі коло. Також покажіть дитині, як потрібно тримати при цьому руку - пластилін повинен упиратися в долоню, пальці в роботі не беруть участь.
6
Готові кульки можна перетворити на кубики. Для цього достатньо «припечатав» їх до столу, створюючи шість граней.
7
На основі цих найпростіших фігур можна створити більш цікаві. Наприклад, всіляких тварин. Зробіть з пластиліну один кулю, один циліндр побільше, чотири однакові «ковбаски», одну - тонший і достовірніше. З цих деталей можна зробити кішку: куля стане її головою, циліндр - тулубом, п'ять залишилися фрагментів - лапками і хвостом. Зробіть на поверхні голови два защипа у формі вух. Зубочисткою можна намалювати кішці очі і рот.
8
За таким же принципом виліпити ще кілька тварин. Намагайтеся вибирати різних представників фауни, щоб дитина потренувався робити різноманітні деталі. Потім повчіться ліпити людей і предмети людського побуту.
9
Освоївши і такі завдання, можна зробити з пластиліну картини. Для цього розкачайте на поверхні картону пласт-основу і приліплюйте на нього все ті ж фігурки, тільки більш плоскі - кожну фігурку перед закріпленням потрібно розрізати стеком навпіл на дві однакові частини і плоскою стороною прикласти до основі і примазати краю.