Як виростити моркву.

Морква - овоч настільки ж невибагливий, наскільки корисний. Вона є прекрасним джерелом клітковини, багата мікроелементами і вітамінами. Її можна їсти сирою, варити, тушкувати, сушити і смажити. А до чого смачний морквяний торт або морквяні цукати! Збирати урожай міцною і соковитою морквини ранніх сортів можна вже на самому початку літа.
Вам знадобиться
  • Семена моркви
  • Добре розпушена грунт
  • Прозора плівка
  • Кварцовий пісок
  • Добрива
  • Вода
Інструкція
1
Сортів і гібридів моркви, на сьогоднішній день, налічується близько 150 видів. Вони поділяються за термінами дозрівання - ранньостиглі, середньоранні, середньостиглі, середньопізні та пізні. За формою - циліндрична, конусоподібна і Нантська морква, з заокругленим кінчиком. Крім звичної для нас яскраво помаранчевої морквини, існують ще й червона, жовта, біла, рожева і навіть фіолетова морква. І, якщо вибір кольору це питання особистого смаку, то все інше - привід для роздумів. Вам потрібно підібрати сорт оптимально відповідний вашим природним і погодних умов. Уважно читайте описи на пакетику з насінням і співвідносите з умовами вашого городу.
2
Семена моркви зберігаються не довше 3 років. Свіжі насіння можна відрізнити за запахом. Вони будуть відчутно пахнути ... морквиною.
3
Оберіть місце для морквяної грядки. Морква добре росте на піщаній і суглинистой грунті. Якщо ви змогли скопати грядку для морквини з осені, а навесні заново її перекопали на глибину багнета лопати, морквина в подяку за турботу виростить рівні й товсті корінці. Якщо ґрунт кам'янистий або свежеунавоженная, коріння моркви будуть деформовані. Морква любить сонячне світло і тягнеться до нього, якщо ви відведете під неї затінений ділянку або будете вирощувати її серед інших культур, вона буде довга і тоненька.
4
За 3-4 дні до висаджування, замочіть насіння моркви в теплій воді. Моркву можна висівати тоді, коли проклюнутся перші паростки.
5
Морква висаджують прямо в грунт, тобто на грядку, в попередньо підготовлені борозенки. Глибина борозен повинна бути від 1,5 до 2 сантиметрів, а відстань між ними від 18 до 20 сантиметрів.
6
Перед висаджуванням підсушіть насіння і змішайте з кварцовим піском. Засипте насіння в борозни, закрийте землею і злегка утрамбуйте грунт. Накрийте гряду прозорою плівкою. Як тільки з'являться сходи, плівку зніміть. Якщо у вас маленький город, ви можете посіяти між грядами моркви який-небудь швидко всхожих овоч, наприклад, редис. До того моменту, коли морква потрібно буде проріджувати, а це роблять, коли у неї утворюється не менше чотирьох листочків і морквини в діаметрі досягнуть сантиметра, урожай редиски вже буде знято.
7
Морква не потребує частої підгодівлі. Навпаки, якщо ви її «перегодуєте», вона почне активно вирощувати бадилля, а не корінь. Тому досить двічі за сезон внести в грунт наступний набір добрив - сечовину, суперфосфат і калійну сіль.
8
Аромат морквяного бадилля може залучити не страшного, але вкрай неприємного шкідника - морквяну муху. Боротися з нею складно, краще вже запобігти її появу. Досвідчені городники радять саджати по периметру морквяних грядок цибулю або часник, так як запах цих овочів перебиває запах моркви. З тією ж метою вони рекомендують посипати міжряддя меленим чорним перцем.
Зверніть увагу
Якщо на корінь моркви падатиме сонячне світло, ця частина буде зелена і гірка. Переконайтеся, що на сонці ніжаться тільки «вершки» від вашої морквини.
Корисна порада
Моркву можна вирощувати і вдома. Виберіть горщики з хорошим дренажем і не менше 25 сантиметрів у висоту. Прекрасно ростуть на підвіконнях сорти з коротким коренем, каротелі.