Як скласти план резюме.

Складання резюме - не проблема для людини, хоч трохи цінує себе самого: завжди приємно розповісти про свої здобутки й досягнення. Щоб список заслуг не перетворився на хаотичний розповідь, складіть чіткий план резюме.
Інструкція
1
Перш за все необхідно написати свої прізвище, ім'я та по батькові. Вони вказуються у верхній частині сторінки і виділяються напівжирним зображенням.
2
Відразу після цього передбачте місце для контактних даних - на окремих рядках напишіть контактний телефон, адресу електронної пошти, якщо вважаєте за потрібне або це вимагає роботодавець, додайте домашню адресу.
3
Надайте інформацію про вашу освіту. Напишіть роки навчання, назва середньоспеціальної або вищого навчального закладу, а також отриману спеціальність.
4
Потім необхідно описати наявний у вас досвід роботи. У зворотному хронологічному порядку перерахуйте всі місця роботи, які відносяться до тієї сфери діяльності, в якій ви знову бажаєте працювати. Ті організації та професії, які не розкривають вас як фахівця саме в шуканої на новому місці сфері, краще не згадувати. Назвавши роки роботи і найменування організації, напишіть, яку посаду ви займали і що входило ваші професійні обов'язки. Згадайте про свої досягнення на даному місці, про скарб в розвиток компанії. При цьому краще називати конкретні факти і цифри - так ваші заслуги будуть очевидніше.
5
Напишіть про ваші додаткових навичках. Тут можна перерахувати знання іноземних мов (назвіть рівень володіння мовою за загальноприйнятою міжнародною шкалою), рівень володіння комп'ютером (позначте ступінь вашої майстерності та конкретні програми, в яких ви розбираєтеся). Тут же можна сказати про додаткову освіту, різних курсах і програмах підвищення кваліфікації.
6
На закінчення коротко скажіть про ваші особисті якості. Слід зазначати лише ті риси, які важливі для посади, на яку ви претендуєте. Не перебільшуйте свої достоїнства, але і не вдавайтеся до зайвої скромності. Напишіть п'ять-сім дійсно значних якостей, якими ви насправді володієте.
7
Деякі демократичні компанії, які шукають співробітників творчих спеціальностей, допускають більш вільну форму резюме. Будьте обережні при його складанні - не зловживайте можливістю пожартувати і виявити оригінальність. Щоб підстрахуватися, в таких випадках можна надати роботодавцю два варіанти резюме - традиційне і творче.