Як малювати жука.

Гармонійність природи вгадується в самих дрібних, на перший погляд непомітних її проявах. Зробити досконалість більш помітним можна в малюнку. Навіть зображення маленького жука на травинці стане втіленням ідеальної природної краси.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - акварель;
  • - пензлики;
  • - палітра.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу для акварелі. Оскільки об'єкт на малюнку - невеликий, достатньо буде формату А5. Розташуйте лист горизонтально.
2
Зробіть начерк олівцем. Спочатку потрібно визначити композицію малюнка. Розділіть простір аркуша навпіл вертикальної і горизонтальної лініями. У точці перетину осей перебуватиме жук. Його довжина становить приблизно шосту частину всієї довжини горизонтальної осі. Висота жука приблизно вдвічі менше його довжини.
3
Третина всієї довжини жука відведіть на його голову і «шию». Ця ділянка поділіть вертикально навпіл. Намітьте лапи комахи. Їх довжина у витягнутому стані дорівнює висоті тіла. Передня і середня лапки зігнуті, тому виглядають дещо коротший.
4
На панцирі жука намітьте контури плям. Постарайтеся повторити їх форму якомога точніше, щоб візуально не спотворила форма всього тіла комахи. Краплю води олівцем не малюйте, її краще відразу нанести аквареллю.
5
За допомогою Клячка освітлити лінії начерку, щоб вони не були видні через шар фарби.
6
Для розфарбовування підберіть пензлика з білячої шерсті. Спочатку розфарбуйте травинку, на якій сидить жук. Залийте її (крім ділянки, на якій лежить крапля води) сумішшю зеленого і синього кольору - змішуйте їх на палітрі, домагаючись холодного відтінку морської хвилі. На передньому плані край листочка висвітліть, прибравши надлишок фарби чистою мокрою пензликом. Задню частину листа необхідно затемнити. Додайте туди побільше основного кольору і невелика кількість відтінку охри.
7
Намалюйте на листку краплю. Саму освітлену її частину залиште нераскрашенной, білої. Потім змішайте в палітрі світло-блакитний колір і тонким пензликом нанесіть його, імітуючи прожилки листа всередині краплі. Навколо неї зобразите основним кольором травинки тінь, яка ближче до краплі стає все темніше.
8
Залийте кольором плямистий панцир жука. При цьому його пліч робіть темніше спинки, яка освітлена. В чорні плями на освітленій зоні додайте синій колір. Намалюйте тінь під жуком і в кожної його лапи. Тонким пензликом або акварельним олівцем накресліть лінії вусів комахи. В останню чергу розфарбуйте фон малюнка.