Як оббити стіни вагонкою.

Внутрішнє оздоблення будинку не менш важлива, ніж зовнішня. На даний момент існує досить багато способів обробки. Велике поширення отримала обшивка вагонкою. Даний процес досить легкий, тому його може здійснити практично будь-хто.
Інструкція
1
Вагонка являє собою обрізану дошку, що має товщину близько 20 міліметрів. Дана дошка може бути використана для обшивки стін, стель, а також для зовнішньої обробки будинку. При купівлі вагонки потрібно звернути увагу на наявність грибкових поразок, наявність червоточин, якість, кількість, а також розмір стручків.
2
Для обшивки будинку зовні рекомендується використовувати більш широку вагонку. Видів її існує декілька. Виготовляється вона з пластику і деревини. Якщо ви вирішили обшити кімнату, в якій присутня висока вологість, то найкраще використовувати вагонку з ПВХ.
3
Після того, як матеріал обраний, можна приступати до обшивки приміщення. Якщо ви використовуєте дерев'яну вагонку, то найкраще її залишити на доба в приміщенні, в якому буде виконуватися обшивка. Дерево має звикнути до мікроклімату. Тільки після цього можна починати роботу. Спочатку необхідно зайнятися підготовкою стіни. Якщо є можливість, то вагонку рекомендується прикріпити прямо на стіну за допомогою шурупів або ж великих будівельних скоб. Якщо ж такий варіант неприйнятний, то треба зайнятися підготовкою стіни.
4
Перед початком роботи також варто вибрати напрямок для обшивки вагонкою. Тільки після цього можна приступати до виготовлення несучої решітки. Саме на неї буде кріпитися оздоблювальний матеріал. Використовуйте рівень і висок при закріпленні крайніх брусків. У результаті повинна вийти ідеально рівна поверхня. Щоб решітка була рівною, саморізами необхідно до підвісів прикріпити бруски на відстані 70 сантиметрів.
5
Вагонку до грат рекомендується кріпити скобами або фінішними цвяхами. У стикувальних кутах вагонку можна підрізати. Після завершення монтажу можна покрити оздоблювальний матеріал лаком або ж морилкою.
Зверніть увагу
Цей декоративний елемент прикрасить оселю, зробить його затишним, при цьому виконати таку роботу можна без особливих будівельних навичок.
Корисна порада
Для кріплення вагонки до стін або стелі існують різні способи, але всі вони передбачають використання обрешітки. Решетування - це несуча конструкція з дерев'яних планок або металевих профілів, яка, після закріплення її на стіні, обшивається вагонкою. При цьому між стіною і облицюванням залишиться зазор в декілька сантиметрів, він і є вентиляційною шахтою. До того ж зазор знизить небезпеку те, що дерево вагонки почне жолобитися або пліснявіти.
Практично кожній людині в житті хоча б один раз доводиться зайнятися ремонтом. Зараз у будівельних магазинах просто величезна кількість всіляких оздоблювальних матеріалів. Про такий вибір раніше залишалося тільки мріяти. На чому ж зупинитися? Оздоблювальні матеріали з дерева екологічно чисті, приємні для очей, легко монтуються і обробляються. Отже, ви вирішили оббити стіни вагонкою. І якщо вас лякають масштаби майбутньої роботи, і ви абсолютно не уявляєте з чого почати, то ці прості та ефективні поради припадуть вам вельми до речі.
Інструкція
1
Что вам потрібно знати про лицювальної дошці, або, як кажуть у народі, вагонці. Виготовляють її з різних порід деревини. З одного боку облицювальна дошка має паз, а з іншого шип. При монтажі дощок шип з'єднується з пазом, чим і досягається міцність і щільність конструкції. Застосовується вагонку для обробки як внутрішніх, так і зовнішніх поверхонь житлових приміщень, а також для облицювання лазень і саун. У квартирі вагонка створює певний мікроклімат: при підвищеній вологості вбирає вологу, а при зниженій віддає. Стіни, покриті якісною облицьованої дошкою, надають затишок і особливий шарм всьому приміщенню.
2
Як будь-який процес, оббивка стін вагонкою починається з підготовки, а в нашому випадку підготовляти ми будемо саме стіни. Якщо у вас дерев'яні та рівні стіни, вагонку можна монтувати відразу, але на практиці таке вдале поєднання зустрічається дуже рідко. В іншому випадку доведеться повозитися.
3
Спочатку робимо обрешітку. Для цього нам знадобляться дерев'яні рейки приблизно 60? 30 мм. Існує просте правило: якщо ви плануєте розташовувати облицювальні дошки вертикально, то рейки прибиваємо горизонтально і навпаки. Середня відстань між двома сусідніми рейками не повинно бути менше 60 см. Не вмонтовуйте обрешітку на очей, скористайтеся схилами, будівельним рівнем і косинцем.
4
Професійні будівельники рекомендують починати від кута. Виставите першу дошку за допомогою рівня і прибийте її цвяхами. Якщо вам не дуже важливий зовнішній вид поверхні, цвяхи можна прибивати прямо посередині дощок. У випадку, коли вам потрібно красива поверхню, кріплення потрібно сховати. Для цього цвяхи потрібно забивати в край шипа. І при монтажі наступної дошки вони будуть приховані.
5
Замість цвяхів можна користуватися саморізами або спеціальними скобами. Головне не розколоти облицювальну дошку в процесі закріплення, тому цвях потрібно заздалегідь «затупити» а перед вкручування саморіза - попередньо просвердлити тоненьке отвір.
Корисна порада
Щоб утеплити стіни і поліпшити шумоізоляцію, в осередку між рейками обрешітки можна помістити ізолюючий матеріал. Перед облицюванням стіни вагонкою переконайтеся, у надійності електропроводки. Бажано зробити креслення всіх частин проводки, а також різних ключових для вас елементів.