Як оживити малюнок.

Поняття «живий малюнок» нерідко визначається глядачем інтуїтивно, на рівні емоційного сприйняття: він просто бачить, що в зображенні щось не так. Художнику ж потрібно більш детально і раціонально аналізувати свою роботу. Необхідно виділити основні параметри малюнка, опрацювання яких і робить малюнок живим.
Інструкція
1
Найголовніша риса реалістичного малюнка - його видимий об'єм. Адже навіть при подібності зовнішніх рис об'єкт не виглядатиме живим коли він плоский. У графічних і живописних роботах ефект предмета передається різними способами. Якщо ви малюєте олівцями, зверніть увагу на штрихування. Накладайте штрихи, повторюючи форму предмета. Там, де він прямий, робіть прямі паралельні лінії, на округлих ділянках штрих повинен прийняти форму дуги. Заштрихованими дві сусідні ділянки різної форми, необхідно шаром нових ліній об'єднати їх, щоб предмет виглядав цілісно. Проводьте лінії під кутом 30-45 градусів до попередніх верствам. Також штрихи з точки необхідні й на предметі, форма якого на усій його площі не змінюється. Надаючи обсяг предмету, стежте за щільністю накладення ліній і їх товщиною - ці параметри повинні відповідати фактурі поверхні.
2
На мальовничих малюнках ефект обсягу досягається за рахунок роботи з кольором і його насиченістю. Змальовуючи з натури, підбирайте якомога точніший відтінку для кожного фрагмента.
3
При створенні обсягу неможливо обійтися без тіней. За місцем розташування вони діляться на власні і падаючі. Власні тіні утворюють вигини і виступи самого предмета. Ці тіні розташовані виключно на самому об'єкті. При розфарбовуванні або штриховке визначте зони, які повністю покриті тінню, знаходяться в півтіні або освітлені. Правильне розміщення світла на малюнку створить у глядача враження повної достовірності зображення.
4
Падаючі тіні - ті, які предмет відкидає на площину, на якій він стоїть, і на сусідні об'єктів. Розглядайте затінку уважно - вам необхідно точно повторити їх форму і ступінь насиченості, яка збільшується в міру наближення до об'єкту.
5
Якщо на малюнку зображені кілька предметів різного кольору, картина стане живою тільки тоді, коли ви позначите вплив різних кольорів один на одного. Так звані рефлекси стануть вам помітні, якщо ви проаналізуєте зміна відтінку на різних частинах предмета. Наприклад, на боці жовтої вази, котра стоїть поряд з синьою, буде рефлекс холодного синювато-зеленого відтінку.
6
Перераховані способи пожвавлення малюнка будуть діяти тільки в тому випадку, якщо він правильно побудований. Тому перш ніж зобразити об'єкт, вивчіть його будову (або анатомію) і закони перспективи.