Як вибрати акумуляторну дриль.

При ремонті часто виникає необхідність у використанні акумуляторної дрилі. Придбати її можна в будь-якому будівельному магазині. Але для початку варто визначитися, який саме інструмент підійде для ваших цілей. Моделі можуть бути як професійного, так і побутового рівня.
Інструкція
1
Професійна дриль призначена для тривалої та інтенсивної роботи. Вона витримує великі навантаження. Її роблять з міцніших і дорогих матеріалів. Побутова ж дриль не може витримати тривалої роботи. Вона призначена для вирішення періодично виникаючих завдань. Вартість побутової дрилі набагато нижче вартості професійною. Варто відзначити, що побутові варіанти звичайно можуть добре впоратися зі складними проблемами, але це супроводжується перевантаженнями і швидкої розрядкою батареї. Любительська дриль дуже сильно відрізняється від професійної моделі потужністю. Закрутивши близько двадцяти великих саморізів, вам доведеться поставити її на зарядку. Тривалість її безперервної роботи коливається від 3 до 7 годин.
2
При виборі дрилі варто звернути увагу також на тип акумулятора. На даний момент найкращим вважається нікель-метал-гідридний (Ni-MH) акумулятор. Саме на використання таких батарей з екологічних міркувань починає переходити вся Європа. У Росії ж великого поширення набули нікель-кадмієві батареї (Ni-Cd). У них міститься кадмій, який вважається сильним алергеном. Такі батареї набувають тільки, коли немає альтернативних варіантів. Так як з усіх моделей, представлених на вітчизняному ринку, саме акумулятори такого типу є кращими з цілком прийнятною вартістю.
3
Якщо ви в майбутньому припускаєте переходити на Ni-MH акумулятор, то рекомендується купувати дриль, яка має універсальний зарядний пристрій. Воно дозволяє інструменту працювати з джерелами обох видів. Ni-MH акумулятори володіють меншими габаритами, проте погано переносять великі струми і нестійкі до впливу негативних температур.
4
Особливу увагу варто приділити ємності акумулятора. Чим вона більша, тим дриль буде довше працювати без підзарядки. У комплектацію професійних дрилів входять два акумулятори. Це дуже зручно. Поки один буде знаходитися в роботі, інший можна заряджати.
Дрель- шуруповерт входить в набір необхідних електроінструментів для будинку, гаража, дачі. Акумуляторні варіанти цього пристрою володіють широкою областю застосування і зручні у користуванні.
Інструкція
1
Зверніть увагу при виборі дрелі- шуруповерт а на два основних парамеров - кількість обертів і крутний момент. Максимальні оберти на хвилину - це максимальна швидкість обертання двигуна і, відповідно, свердла або змінною біти. Для шуруповерт а достатньо 400-500 оборотів в хвилину, у дрилі цей параметр повинен бути близько 1200-1300. Перевірте, чи є у обраного інструменту можливість перемикання швидкості обертання двигуна, оснащена чи дрель реверсом (зворотним ходом). Максимальний крутний момент - це зусилля, яке здатна розвинути або подолати дриль. В середньому у моделей цей параметр складає 5-10 Н * м. Високий крутний момент гарантує легке свердління твердих поверхонь.
2
Приділіть особливу увагу при виборі інструмента на тип акумулятора. Існує три різновиди акумуляторів - нікель-кадмієві, метал-гидридні і літій-іонні. Перший варіант хоч і найбільш поширений, але є менш екологічним. Термін роботи залежить від його конструкції, режиму роботи і становить від 100 до 9000 циклів розряду-заряду. Метал-гидридні акумулятори погано витримують великий струм, зате мають менші габарити, термін їх служби 300-500 циклів. Літій-іонні акумулятори найпотужніші, число циклів 500-1000, але вони не переносять дуже низькі температури. Врахуйте також, що нікелеві акумулятори необхідно повністю розряджати перед зарядкою, інакше загубиться їх ємність.
3
Вибирайте акумулятор з більшою ємністю, якщо ви хочете, щоб дриль працювала якомога довше без підзарядки. На ринку представлені моделі з запасним акумулятором. Поки один знаходиться в роботі, другий заряджається. Чимале значення грає час зарядки акумулятора. Воно може становити від 40 хвилин до 7:00.
4
Перевірте як двигун дриля працює під навантаженням, як добре він тримає вибрану кількість оборотів, яку потужність видає при розрядці акумулятора. Якщо в магазині присутній випробувальний стенд, обов'язково перевірте обрану дрель- шуруповерт на ділі.