Як утеплити стінку.

Будівельники несхвально ставляться до утеплення стін зсередини, оскільки пари води, в надлишку присутні в повітрі квартир, можуть проникати через утеплювач до холодної стіни і конденсуватися на ній. Однак утеплення зовні є дорогим і складним процесом. Тому всупереч рекомендаціям багато хто приймає рішення утеплювати квартиру зсередини. При дотриманні певної технології можна одержати цілком прийнятний результат. Інакше, є ймовірність в підсумку побачити відсирілі стіни, уражені грибком. Як же утеплити стіну зсередини і не зазнати розчарування?
Вам знадобиться
  • - плити екструдованого полістиролу товщиною 20-30 мм;
  • - гіпсокартон;
  • - пароізоляція;
  • - тарілчасті дюбеля;
  • - електродриль;
  • - клей СМ11ceresit;
  • - грунтовка;
  • - наждачний шкурка;
  • - набір будівельного інструменту (валики, шпателі і пр.);
  • - антигрибковий склад.
Інструкція
1
Один з варіантів утеплення стіни - з використанням гіпсокартону. Просушіть стіну, якщо вона мокра, промажьте її антигрибковою складом, дотримуючись заходів безпеки. Зачекайте, поки стіна повністю висохне.
2
Обшийте стіну листовим полістиролом, домагаючись відсутності зазорів між листами. Кріплення утеплювача починайте з нижнього кута стіни. Листи кріпите по кутах тарілчастими дюбелями, просвердлюючи отвори під них електродрилем з побідитовим свердлом.
3
Покрийте утеплювач шаром пароізоляції, зміцнюючи його до стіни скотчем. Їм же проклеюються і стики пароізоляції. Ретельно перевірте покладений шар на герметичність. Його якість багато в чому визначає кінцевий результат всієї роботи.
4
Прикріпіть до стіни дерев'яні рейки з інтервалом 30 см один від одного. Товщина всіх рейок повинна бути однаковою. Кріплення здійснюйте за допомогою електродрилі та цвяхів або шурупів з пластмасовими пробками.
5
Обшийте стіну гіпсокартоном, зміцнюючи його до рейок цвяхами з широким капелюшком. Обшивку починайте з правого або лівого нижнього кута. Закінчивши кріпити листи, прошпаклюйте їх стики, проклейте серпянкой. Прогрунтуйте поверхню стіни.
6
Іншим варіантом є утеплення із закладенням полістирольних листів всередину стени.Проведіте обробку стіни антигрибковою засобом і обшийте стіну листовим полістиролом, як описано для першого способу.
7
Покрийте утеплювач клеєм для плитки СМ11ceresit. Клей виконує дві функції - надає стіні монолітність і міцність, а також є пароізоляцією.
8
Накладіть на клей пластикову будівельну сітку, прікативая її валиком. Поверх сітки нанесіть ще один шар клею. Вирівняйте поверхню стіни за допомогою правила і затірки.
9
Просушите стіну і зачистите її наждачним папером, закріпленої на інструменті з плоскою поверхнею. Під час зачистки користуйтеся респіратором.
10
Прогрунтуйте стіну. Якість грунтовки має велике значення, оскільки вона нарівні з плитковим клеєм бере на себе роль пароізоляції. При описаною схемою утеплення відносно стіни виявляється можливою будь-яка подальша обробна операція.
Корисна порада
Хорошим варіантом є утеплення стін двома шарами полістиролу з перекриттям стиків першого шару. В цьому випадку початкову товщину листів можна взяти меншою.