Як лікувати пронос у цуценят. понос у цуценяти що робити.

Причини проносу можуть бути самі різні - зміна корму, глистяні інвазії, застуда, інфекція. Слід пам'ятати, що до проносу у цуценят необхідно ставитися з усією серйозністю. Гостра діарея може призвести до швидкого зневоднення і загибелі тварини.
Інструкція
1
При виникненні проносу слід негайно припинити годування цуценя. Категорично забороняється давати малюкам молоко. Дайте цуценяті активоване вугілля і поспостерігайте за ним деякий час. Слідкуйте за тим, щоб цуценя пив багато води. Як правило, при слабкому проносі звірята швидко одужують.
2
Якщо пронос у цуценяти сильний - терміново ізолюйте його від інших цуценят, тому є ймовірність того, що пронос викликаний інфекціей.Сразу ж прибирайте всі виділення цуценя - вони можуть служити джерелом поширення захворювання. Регулярно оглядайте підстилку малюка. Якщо підстилка забруднена - поміняйте ее.Внімательно огляньте калові маси цуценя. Якщо у фекаліях присутня слиз або кров, або ви відчуваєте дивний запах - необхідно негайно нести малюка до ветеринара. Такі симптоми можуть свідчити про наявність серйозного інфекційного захворювання. Від того як швидко ви почнете лікувати цуценя, залежить його життя.
3
Однією з найбільших небезпек при гострому проносі є зневоднення організму. Слід пам'ятати, що від зневоднення цуценя може загинути дуже швидко - протягом доби. Особливо це відноситься до цуценят дрібних порід. Якщо ви помітили, що цуценя довго не п'є і почав втрачати вагу, необхідно терміново відвезти його в спеціалізовану клініку. Там йому призначать відповідне лікування і інфузійну терапію. Якщо, з тих чи інших причин, можливості відвезти малюка до лікаря у вас немає - спробуйте поставити крапельницю самостійно. Для цього необхідно придбати в найближчій аптеці фізіологічний розчин і систему для крапельниць. Закріпіть крапельницю на штативі. У ролі штатива може виступати, наприклад, швабра, прив'язана для надійності до спинки стільця. Якщо ви не вмієте робити внутрішньовенні уколи - не треба експериментувати. Введіть голку підшкірно, в складку на загривку малюка. Відрегулюйте швидкість подачі рідини. Чи не поїть цуценя примусово, тому це може спровокувати напади блювоти. Змочуйте рот щеняти водою, щоб уникнути пересихання шкіри.
4
Після припинення проносу рекомендується протягом 1-2 днів потримати цуценя на щадить дієті. Починайте годувати цуценя потроху, маленькими порціями. Пам'ятайте, що всі їжа повинна бути легкою і щадить. Дотримуйтеся рекомендацій, даних ветеринарним лікарем. Уникайте давати цуценятам молочні продукти ще як мінімум добу після нормалізації стільця.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Ajrd-lEz0tI
Зверніть увагу
При виникненні гострого проносу у цуценяти необхідно якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря і почати симптоматичне лікування. Спроби зупинити гостру діарею самостійно дуже часто призводять до загибелі тварини.