Як обшити стіни панелями пвх.

Між стіновими панелями МДФ і ПВХ є безліч подібностей. Однак існує різниця в їх монтажі. Для подібної обробки практично не потрібно готувати поверхню. Вам не доведеться видаляти старі шпалери, фарбу, вирівнювати стіни та інше.
Вам знадобиться
  • - каркас (з дерев'яного бруса, з профілю пвх або стельовий металевий профіль);
  • - рівень;
  • - панелі ПВХ.
Інструкція
1
Для початку необхідно розглянути практично найпоширеніший спосіб обробки - каркасний. Каркас також прийнято називати латами. Для його створення є кілька варіантів. Досить часто люди монтують каркас з дерев'яного бруса або спеціального профілю ПВХ, який призначений спеціально для таких панелей. Однак на практиці можна побачити, що дерево є не самим відповідним матеріалом для такого виробу. У панелей МДФ не ховається стик, тому стіна виходить смугастої. Уздовж всіх стиків проходять поглиблення. Якщо відбувається невелике зміщення щодо стику, то визначити візуально це практично неможливо. Між панелями з ПВХ стик практично не видно. Тому якщо дерев'яний каркас почне «вести», то навіть маленька щілина буде кидатися в очі. Саме тому каркас рекомендується робити з профілю ПВХ. Також добре зарекомендував себе звичайний стельовий металевий профіль. Тому першим кроком на шляху обшивки стін панелями ПВХ повинен стати вибір матеріалу карскас.
2
Далі за допомогою рівня розмітьте периметр. Розмітка виконується за тим же принципом, що і для будь-якого іншого каркаса - від самої випирає точки. Якщо розібратися, то можна зрозуміти, що це не зовсім периметр, так як вертикальні напрямні тут зовсім не знадобляться. Потрібен лише верхній і нижній профіль. Нижній буде йти вздовж самої підлоги, тобто на такому рівні, на якому можна згодом прикрутити плінтус. Висота верхнього профілю повністю залежить від того, який в даному приміщенні буде стелю. Наприклад, якщо всі монтажні роботи закінчені, то профіль можна закріпити під саму стелю. Якщо ж планується стелю обшити пластиковими панелями, то профіль необхідно спочатку пустити на тому рівні, на який і опуститься стелю.
3
Основний каркас необхідно монтувати суворо перпендикулярно напрямку панелей. На даний момент досить часто використовують вертикальний варіант кріплення, тому профіль для каркаса повинен бути монтований горизонтально. Профілі рекомендується монтувати з кроком в 400 міліметрів. Встановлюються вони на прямі схили. Якщо конфігурація набору панелей звичайна, то перемички з профілю тут не знадобляться.
4
Після цього залишається тільки виконати облицювання панелями. Якщо ж ви вирішили виконувати монтаж панелей горизонтально, то в цьому випадку необхідно закріпити ще два профілі по кутах. До них будуть кріпитися внутрішні куточки або ж завершальний елемент.