Як облаштувати дитячу кімнату для хлопчика. Як зробити кімнату пірата для хлопчика.

Дитяча кімната повинна бути цілим світом, що відображають інтереси та захоплення дитини. Для хлопчиків вона стає і спортивним залом, і середньовічним замком, і піратським кораблем. Завдання батьків - зробити інтер'єр безпечним і функціональним.
Інструкція
1
Почніть облаштування дитячої кімнати з вибору основного кольору стін, до якого потім буде прив'язана і колірна гамма меблів. Вважається, що для хлопчика відмінно підходить синій колір. Але насправді він доречний лише в окремих елементах декору. Стіни і стелю краще оформити в більш нейтральних тонах. Синій же колір холодний і дуже важкий для сприйняття. Обіграти його можна, наприклад, зробивши жовті стіни, а фіранки повісити блакитні. Хорошим кольором для дитячої є блідо-зелений, білий, помаранчевий.
2
Зробіть зонування кімнати. Визначтеся, де буде ігрова зона, ліжко, письмовий стіл, шафа або стелажі. Зонування можна виділити і кольором. Ігрову зону пофарбуйте в більш яскравий колір, спальну - в спокійний, приглушений. Подбайте і про хороше освітлення всіх зон. Над ліжком повісьте нічник, поставте настільну лампу, на стелі закріпіть великий світильник. Якщо стеля підвісна або натяжна, то по периметру ігрової частини кімнати можна пустити додаткове освітлення з вбудованих галогенових лампочок.
3
Меблі в дитячу ставте по мінімуму. Вона займає місце, яке так необхідно маленькому непосиді для ігор і розвитку. При виборі меблів віддайте перевагу натуральним матеріалам. Нехай це краще буде необроблене натуральне дерево, ніж глянцевий ДСП. Не захоплюйтеся «пилозбірниками» - килимами, диванами, багатошаровими фіранками.
4
Особливу увагу приділіть саме ігровій зоні - хлопчики завжди знаходяться в русі, і їм потрібен простір для фантазій та ігор. Виділіть місце для ящиків з іграшками. Це може бути спеціальний стелаж з висувними ящиками або просто коробки, поставлені один на одного. Постеліть невеликий килим з коротким ворсом, на ньому дитина буде грати. Можна поставити додатковий пуфик у вигляді м'якої «груші», на якому зручно дивитися телевізор або грати в приставку.
5
Одну зі стін у кімнаті віддайте під «галерею» малюнків, виробів або постерів. Хлопчик повинен мати можливість самостійно прикрашати кімнату, робити інтер'єр, що відповідає його інтересам.
6
Встановлювати в кімнаті гімнастичний комплекс чи ні, залежить від інтересів дитини та площі приміщення. Якщо хлопчик рухливий і спортивний, то такий комплекс або боксерська груша будуть доречні. А якщо дитина, наприклад, більше любить малювати, то краще поставити мольберт.
Зверніть увагу
Ефективність використання кожного квадратного метра дитячої кімнати - ось основне завдання, яке необхідно поставити, приступаючи до облаштування цієї кімнати. Намагаючись створити житлове простору для дитини, необхідно врахувати безліч нюансів, а якщо мова йде про декілька малюків, які проживають в одній кімнаті - завданню ускладнюється в кілька разів.
Корисна порада
Дитячу поділіть на зони: ігри та відпочинку. В принципі, фактично рівноправні сектора, тому як, якщо малюк не спить, то він грається. Підказка дизайнерів дитячих кімнат - розставте меблі по периметру, тоді ігрова зона виявиться в центрі. Як тільки малюк стає першокласником, в його кімнаті все змінюється. Варто враховувати, що тепер він більше часу буде витрачати на навчання і, відповідно, значно менше - на ігри. А тому завдання номер один - облаштувати йому місце для домашніх занять.