Як відремонтувати флеш.

Якщо з якої-небудь причини ваша флешка дала збій, і ви не можете ні подивитися наявну на ній інформацію, ні записати нову, не поспішайте розлучатися з пристроєм. Його можна полагодити. Тобто, ви можете зробити над флешкою кілька дій, і вона прослужить вам ще якийсь час.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма AlcorMP.
Інструкція
1
У першу чергу спробуйте флеш-накопичувач відформатувати. Для цього підключіть пристрій до комп'ютера. Запускати його немає необхідності. Після підключення флешки увійдіть в «Мій комп'ютер». Правою кнопкою миші по значку вашого носія. У списку, виберіть команду «Форматувати». Запустіть форматування. Через кілька хвилин флешка знову готова до роботи. От тільки дані, які на ній зберігалися, втрачені безповоротно.
2
Якщо процедура форматування не принесла бажаного результату, і пристрій як і раніше не працює, то допоможуть програми, або утиліти, які ремонтують електронні знімні носії. Однією з таких програм є AlcorMP. Щоб почати ремонт флеш, встановіть програму на комп'ютер. Інсталює подібне програмне забезпечення в системний локальний сектор персонального комп'ютера.
3
Запустіть її. Фахівці рекомендують спочатку саме запустити програму AlcorMP, і тільки після її запуску підключати флеш. В іншому випадку можуть бути помилки. Пам'ятайте, що і при ремонті зазначеною програмою дані з флешки будуть втрачені.
4
Отже, програму запустили, флеш підключили, приступайте до ремонту. У головному меню програми ви побачите інформацію про вашому пристрої, причому в будь-якому з вікон. Клацніть по вкладці «Налаштування». Програма AlcorMP запропонує встановити пароль. У цьому полі можна нічого не писати. Просто клікніть Ok. У вікні, зробіть необхідні настройки. Якщо вони не потрібні, то виберіть тип перевірки. Для несправної флешки необхідно вибрати перший тип. Він найдовший, але і самий надійний. Запустіть перевірку. Хвилин через п'ять флешка знову буде готова до роботи.
Пристрої пам'яті у вигляді флеш-карт або дискових накопичувачів на основі логічних мікросхем завойовують все більшу популярність в наші дні. Флеш-накопичувачі стали універсальним засобом для зберігання інформації та перенесення її з одного на інший носій. Навіть при самому дбайливому поводженні з цим електронним пристроєм іноді трапляються його поломки. У деяких випадках усунути несправності цілком під силу самому користувачеві.
Вам знадобиться
  • - програми R-Studio, EasyRecovery, PhotoRescue;
  • - справні деталі конструкції (корпус, роз'єм USB);
  • - паяльник.
Інструкція
1
Визначте вид технічної несправності флеш-карти. Це може бути механічне пошкодження, несправності логічної схеми, збій контролера, теплове або електричне пошкодження, знос флеш-пам'яті. У деяких випадках доводиться мати справу відразу з декількома видами поломок.
2
Щоб виправити пошкоджену логічну структуру карти, використовуйте програми R-Studio або EasyRecovery. Якщо флеш-карта розпізнається пристроєм як Неформатована або порожня, найімовірніше, є ушкодження в файлової системі карти. При цьому фактично дані залишаються на своєму місці і можуть бути відновлені за допомогою таких евристичних програм. Перед використанням програмного пакета вставте карту в порт USB комп'ютера і запустіть налагодження.
3
Для відновлення на флеш-карті цифрових фотографій використовуйте програму PhotoRescue. Однотипні файли, наприклад, JPG, MOV або TIFF така програма автоматично розпізнає за характерними заголовкам. У більшості випадків для усунення несправності, пов'язаної зі зберіганням зображень, достатньо просканувати дисковий накопичувач.
4
При пошкодженні флеш-карти, пов'язаному з шкідливим механічним впливом замініть вийшли з ладу деталі (корпус, роз'єм USB). Прочистите контакти карти, при необхідності пропоїти їх. Ремонт картки не буде виправданий, якщо при поломці пошкоджений чіп пам'яті. У цьому випадку дані відновленню не підлягають. З метою профілактики використовуйте для зберігання флеш-карти жорсткий футляр.
5
Флеш-карту, що піддалася тривалому впливу води, ретельно просушіть. До остаточного видалення слідів вологи не вмикайте пристрій, оскільки це може призвести до непоправної поломки флеш-карти і повного знищення даних. Якщо карта побувала в морській воді, не намагайтеся висушити її самостійно, зверніться до фахівців.
6
У разі несправності контролера, а також при виявленні теплового або електричного пошкодження флеш-карти не намагайтеся проводити ремонт своїми силами, якщо не володієте відповідною кваліфікацією. У таких випадках для відновлення даних або забезпечення їх збереження зверніться в спеціалізовану майстерню.